Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akt oskarżenia w sprawie pobicia i molestowania seksualnego wychowanka wałbrzyskiego Domu Dziecka

Wtorek, 8 października 2013, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Autor: red.
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu w dniu 30 września b.r. skierował akt oskarżenia przeciwko wychowankom Domu Dziecka „Promyk” w Wałbrzychu – niespełna 18–letniemu Mateuszowi W. oraz 17–letniemu Piotrowi K. – zarzucając im pobicie oraz seksualne molestowanie 12–letniego kolegi.

W toku śledztwa ustalono, że w dniu 9 września b.r. na terenie Domu Dziecka „Promyk” w Wałbrzychu około godziny 17.00, Mateusz W. oraz Piotr K. w trakcie oczekiwania na kolację zaczęli wulgarnie odnosić się do jednego z młodszych kolegów i ubliżać mu. W pewnym momencie oskarżeni dopuścili się wobec pokrzywdzonego czynności, określanych jako tzw. inne czynności seksualne. Po tym pokrzywdzony uciekł do innego pomieszczenia, a z niego przez okno wydostał się na zewnątrz budynku. Oskarżeni stojąc w oknie dalej ubliżali chłopcu. Wówczas małoletni rzucił w ich stronę kamieniem. Wtedy to sprawcy wyskoczyli przez okno na podwórze. Oskarżony Mateusz W. przytrzymał chłopca za szyję, zaś Piotr K. kilkukrotnie uderzył go pięścią w brzuch. W pewnym momencie pokrzywdzony oswobodził się i zaczął uciekać. Piotr K. dogonił go i uderzył z tzw. „główki”. O zdarzeniu zostali powiadomieni niezwłocznie wychowawcy placówki, a następnie policja. W wyniku przestępstwa małoletni pokrzywdzony nie doznał widocznych obrażeń na ciele.

Sprawcy tego samego dnia zostali zatrzymani przez policję. Prokurator przedstawił im zarzuty popełnienia przestępstw na szkodę małoletniego. Oskarżeni częściowo przyznali się do stawianych zarzutów, jednak każdy z nich umniejszał swój udział w przestępstwie. Wobec Piotra K. prokurator zastosował dozór policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym, natomiast wobec Mateusza W. na wniosek prokuratora wałbrzyski sąd w dniu 11 września 2013r. zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 1 miesiąca.

Oskarżeni nie byli dotychczas karani sądownie. Za zarzucone przestępstwa grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

W toku śledztwa nie zgromadzono dowodów, dających podstawę do stwierdzenia aby w niniejszej sprawie doszło do niedopełnienia obowiązków służbowych przez wychowawców placówki.

(Prokuratura Okręgowa w Świdnicy)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group