Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Aktywizacja zawodowa imigrantów

Niedziela, 4 grudnia 2022, 15:12
Autor: red
Świdnica: Aktywizacja zawodowa imigrantów
Fot. UM Świdnica
Miasto przystąpiło do projektu partnerskiego pn. „Aktywizacja zawodowa imigrantów od 30 roku życia, pozostających bez zatrudnienia na terenie województwa dolnośląskiego”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020.

Liderem projektu jest Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy, a partnerami: Gmina Miasto Świdnica, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Fundacja Edukacja-Pro z Wrocławia.

Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób bezrobotnych lub biernych zawodowo - imigrantów od 30 roku życia, zamieszkujący na obszarze województwa dolnośląskiego, którzy przybyli do Polski w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi w Ukrainie. Aktywizacja zawodowo-edukacyjna prowadzona będzie do 31.10.2023 roku. Oferowane wsparcie obejmuje m.in.: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, kursy komputerowe i zawodowe, a także staże.

W projekcie mogą wziąć udział osoby spełniające łącznie następujące warunki:

imigranci z Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Polski w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi w Ukrainie lub małżonkowie obywateli Ukrainy, o ile przybyli oni do Polski z Ukrainy w związku z wojną i nie są obywatelami Unii Europejskiej;
bezrobotni lub bierni zawodowo;
osoby od 30 roku życia;
osoby zamieszkujące na obszarze województwa dolnośląskiego.
Rekrutacja prowadzona jest w kilku turach, już od listopada tego roku. Szczegółowe informacje oraz formularz znajdują się na stronie: www.siph.pl w zakładce projekty. Zgłoszenia należy składać w biurze projektu przy ul. Dmowskiego 17F/7, 50-203 Wrocław.

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w wysokości 4 530 499,56 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group