Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Aktywna klasa mundurowa

Środa, 8 czerwca 2016, 8:29
Aktualizacja: 15:30
Autor: red
Strzegom: Aktywna klasa mundurowa
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Licealiści z klas mundurowych strzegomskiego LO nie narzekają na brak zajęć.

Ćwiczenia na poligonach i udział w uroczystościach zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych są już na stałe wpisane w profil klasy. Mundurowi mieli również okazję, aby zaprezentować swoje umiejętności podczas XIX Festynu w Strzegomiu.

Licealiści z klasy mundurowej ponownie odwiedzili 10. Wrocławski Pułk Dowodzenia. Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń na strzelnicy „Śnieżnik”, gdzie uczniowie doskonalili swoje zdolności strzeleckie pod czujnym okiem żołnierzy. Zwiedzili również jednostkę, zapoznali się ze sprzętem wojskowym oraz ćwiczebnym torem przeszkód. Po zakończeniu zajęć w terenie licealiści uczestniczyli w święcie 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Uroczystość zaszczycili: dowódca Garnizonu Warszawa - płk Robert Głąb, minister Elżbieta Witek, dowódca pułku – płk Kazimierz Łucki, kadra dowódcza i pracownicy Ministerstwa Obrony Narodowej. W asyście Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego i pododdziałów pułku odbyła się ceremonia podniesienia flagi państwowej, wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz wyróżnień, a w tym: odznaki honorowej Wojsk Lądowych, tytułu honorowego Zasłużony Żołnierz RP z odznaką w trzecim stopniu, pism pochwalnych ze zdjęciem wyróżnionego żołnierza na tle sztandaru jednostki wojskowej, odznak honorowych oraz pierścieni pamiątkowych.

Licealiści mieli okazję podziwiać piękną defiladę z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia, pod batutą kapelmistrza mjr Mariusza Dziubka. Za orkiestrą maszerował pododdział Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, kompania honorowa 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia ze sztandarem jednostki oraz pododdziały pułku wraz z proporcami rozpoznawczymi. Po zakończonej defiladzie odbył się pokaz musztry paradnej.

Podczas XIX Festynu Dziecięcego w Strzegomiu, uczniowie klas mundurowych wystawili namiot wojskowy, w którym prezentowali umundurowanie i uzbrojenie żołnierza. Licealiści przygotowali również pokaz sztuk walki w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu. Uczniowie zaimponowali sprawnością oraz umiejętnością posługiwania się bronią. To nie koniec aktywności klas mundurowych. Już niebawem licealiści z klasy pierwszej przejdą szkolenie związane z nurkowaniem, a także będą mieli okazję zejść pod wodę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group