Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Aktywne ferie w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

Piątek, 8 lutego 2019, 13:42
Autor: red
Świdnica: Aktywne ferie w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych
Fot. UM Świdnica
W drugim tygodniu ferii w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zorganizowano zajęcia dla uczniów szkół podstawowych.

Najmłodsi świdniczanie dowiedzieli się jak ważne jest zdrowe odżywianie i nauczyli się robić kilka potraw. Uszyli również maskotki dla dzieci - uczestników wypadków drogowych. Zostały one przekazane na ręce policjantów – Magdaleny Ząbek i Roberta Topolskiego. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w czasie zimy. Nie zabrakło też warsztatów artystycznych oraz gier i zabaw. W środę z maluchami spotkała się również prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.
- Przez dwa dni udało nam się uszyć ponad 50 kolorowych maskotek i poduszeczek. W pracy pomagali nam wolontariusze z Młodzieżowej Rady Miasta, a materiały dostarczyły dwie firmy - Franctextil ze Świdnicy i Camea z Mieroszawa – dodaje Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych.

Działania te są częścią projektu edukacyjno - prewencyjnego pn. „Bezpieczna szkoła - bezpieczne podwórko” adresowanego do uczniów szkół podstawowych w Świdnicy. Jego celem jest poprawa świadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy, a także promocja prawidłowych postaw uczestników ruchu drogowego.

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem, Fundacja „Ładne Historie” oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Projekt dofinansowany jest ze środków Fundacji PZU oraz budżetu miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group