Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1475
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Aktywne tablice w szkołach

Poniedziałek, 4 lipca 2022, 15:48
Autor: red
powiat świdnicki: Aktywne tablice w szkołach
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
385.000 zł – za taką sumę zakupiony zostanie do szkół prowadzonych przez Powiat Świdnicki nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno–komunikacyjnych.

W ramach tegorocznej edycji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica" Powiat Świdnicki uzyskał akceptację dla wszystkich złożonych wniosków, w których dyrektorzy szkół wraz ze swoimi nauczycielami, po analizie potrzeb szkoły, występowali o przyznanie dofinansowania na zakup tablic interaktywnych, laptopów, projektorów, głośników, interaktywnych monitorów dotykowych. Wśród szkół objętych programem znalazły się także szkoły specjalne ze Świebodzic, do których trafią specjalistyczne pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii i pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

„Powiat Świdnicki otrzymał dofinansowanie w wysokości 308.000 zł i jest zobowiązany do wniesienia wkładu własnego w wysokości 77.000 zł. Wyniki tegorocznej edycji „Aktywnej tablicy" bardzo mnie cieszą. Od nowego roku szkolnego będziemy w stanie doposażyć nasze szkoły w kolejny sprzęt informatyczny, który na pewno uatrakcyjni zajęcia prowadzone przez nauczycieli. Powiat Świdnicki konsekwentnie doposaża bazę dydaktyczną szkół związaną z technologią informacyjną. W bieżącym okresie finansowania UE 2014-2021 udało nam się napisać i zrealizować kilka dużych projektów, w ramach których w ogólniakach powstały specjalistyczne pracownie przyrodnicze i informatyczne oraz językowe, w szkołach zawodowych pracownie do nauki zawodu. Szkoły specjalne realizowały również szereg projektów. Uczestniczyliśmy też w projektach partnerskich, dzięki którym nasze szkoły zostały również doposażone w sprzęt i materiały dydaktyczne, nie mówiąc o całej rzeszy dodatkowych zajęć dydaktycznych, zawodowych, specjalistycznych, staży, praktyk, wycieczek" - dodaje Grzegorz Stawarz, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group