Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: AKTYWNI 24h! Pobijmy wspólnie kolejny rekord Polski i Świdnicy

Czwartek, 28 marca 2019, 7:29
Aktualizacja: 7:31
Autor: red
Świdnica: AKTYWNI 24h! Pobijmy wspólnie kolejny rekord Polski i Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Po raz czwarty świdniczanie podejmą próbę pobicia i ustanowienia rekordów Polski w jeździe 24–godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim. Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu.

Każdy może mieć w tym swój udział. Zapraszamy do Galerii Świdnickiej. Start o godzinie 9.00 w sobotę, 11 maja, a koniec dokładnie 24 godziny później – o godzinie 9.00 w niedzielę, 12 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji AKTYWNI 24.
- W ustanawianiu rekordów udział wezmą zaproszeni goście, kolarze, biegacze oraz wszystkie chętne osoby pełnoletnie, które serdecznie zachęcam do wspólnej zabawy. W zeszłym roku rowerzyści wykręcili 1416,8 km. Biegacze wybiegali 296,32 km, a na ergometrze pokonano dystans 307,91 km – dodaje Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Miasto Świdnica posiada oficjalne rekordy Polski z jazdy na rowerze oraz biegu na bieżni mechanicznej. W tym roku ustanowimy Rekord Polski w wygenerowanej łącznej mocy mechanicznej na rowerze oraz w przebytych kilometrach na bieżni i ergometrze. Wykręcanie rekordów będzie się odbywać na odcinkach czasowych 15 lub 30 minut.

Warunkiem wzięcia udziału jest wysłanie zgłoszenia poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie: http://sport.swidnica.pl/aktywni-24-zapisy-2/

Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na cel charytatywny. W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorami imprezy są: Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka, Fitness World Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group