Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boleścin: Aktywni i nowocześni seniorzy

Wtorek, 17 lutego 2015, 7:52
Aktualizacja: 12:54
Autor: red.
Boleścin: Aktywni i nowocześni seniorzy
Fot. użyczone
Mówi się, że na naukę nigdy nie jest za późno. Doskonałym przykładem są seniorzy z gminy Świdnica, którzy uczestniczyli w zajęciach nordic walking w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Lubachowie. Wieść szybko się rozniosła i kolejni mieszkańcy gminy, tym razem z Boleścina postanowili poznać zalety aktywnego wypoczynku, przy wsparciu instruktora Ryszarda Mydłowskiego.

Wszystko jest dla ludzi i na każdym etapie życia warto poznawać nowe rzeczy. Nauka daje wiele satysfakcji i spełnienia, zwłaszcza starszym osobom, które chcą nadążać za szybko zmieniającym się światem – mówi Helena Dudzic, uczestniczka warsztatów w schronisku w Lubachowie i mieszkanka Boleścina, zrzeszona wokół grupy miłośników Boleścina „Otwarte Drzwi”. Wspólnie z mężem uczestniczyliśmy w zajęciach z nordic walking w schronisku i postanowiliśmy, aby mieszkańcy naszej wsi też mieli okazję poznania ile dobrego daje taka forma aktywności fizycznej.

16 lutego br. na świetlicy w Boleścinie odbyły się pierwsze zajęcia, pod czujnym okiem Ryszarda Mydłowskiego. Nordic walking jest prosty, ale trzeba znać jego zasady, które są specyficzne i nauczyć się do nich stosować w praktyce- mówił Ryszard Mydłowski. Dlatego też po krótkim wstępie z teorii uczestnicy spotkania mieli okazję w praktyce doświadczyć jak różnorodne zastosowanie mają kijki. Chodzenie z kijkami to nie do końca zwykłe chodzenie. Trzeba pamiętać o kilku rzeczach podczas marszu: wyprostowana sylwetka, wciągnięty brzuch, wyprostowane łokcie, kroki naturalnej długości, nie staramy się ich wydłużać – dodawał instruktor.

Aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu poprawia krążenie, działanie układu oddechowego, kondycję fizyczną i ogólne zdrowie. Chodzenie z kijkami, jest to sport, który można uprawiać zarówno w mieście jak i na wsi, a co więcej nie wymaga od początkującej osoby dużych przygotowań.

To, w jaki sposób seniorzy wykorzystają swój wolny czas na zasłużonej emeryturze, zależy wyłącznie od nich samych. Dokonany wybór ma przede wszystkim ogromny wpływ na psychiczne samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Cieszę się, że na kolejne w tym roku spotkanie odpowiedziało ponad 20 osób. W naszej miejscowości mamy malownicze, a przede wszystkim bezpieczne tereny do uprawiania nordic walking. To sport dla każdej grupy wiekowej także z innego powodu - na trening można wyjść ze znajomą osobą, co może wpływać także na nasze życie towarzyskie – dodaje Janusz Waligóra, lider grupy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group