Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 686
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Milikowice: Aktywni seniorzy

Niedziela, 15 sierpnia 2021, 7:49
Autor: red
Milikowice: Aktywni seniorzy
Fot. organizatorzy
Warsztaty, wycieczki, nauka nowych technologii – grupa 12 seniorów z Milikowic bierze udział w projekcie realizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich. Z całą pewnością na nudę nie mogą narzekać.

Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu i potrwa do końca miesiąca. W ramach projektu seniorzy biorą udział w warsztatach kulturalnych, florystycznych, uczą się j. angielskiego, obsługi komputera, uczą się korzystania z różnych aplikacji, m.in. booking.com. Zakładają maile, konta ba ePUAP, IKP, mObywatel. Uprawiają aqua aerobik i nordic walking. Zwieńczeniem będzie całodniowa wycieczka do Warszawy. – W zeszłym roku kilka osób z naszej wsi uczęszczało na kurs komputerowy. Bardzo im się podobało, mieli okazję, żeby wyjść z domu. Dopytywali o naukę języka angielskiego. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, znaleźliśmy fundację, złożyliśmy wniosek i udało się. Nasi seniorzy mogą ciekawie i aktywnie spędzić czas, a przy okazji wiele się nauczyć – mówi Ewelina Białas-Twardowska z Milikowic.

Na realizację projektu „Komunikatywni! Technologiczni! Witalni! Seniorzy otwarci na Świat” Koło Gospodyń Wiejskich w Milikowicach pozyskało dofinansowanie ze środków BGK z programu generacja 6.0 . Jego głównym celem jest aktywizacja osób po 60. roku życia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group