Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 653
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Aktywni seniorzy

Wtorek, 16 maja 2023, 9:54
Aktualizacja: 10:55
Autor: red
Żarów: Aktywni seniorzy
Fot. UM Żarów
Dojrzały wiek nie jest przeszkodą, by aktywnie spędzać czas. Wiedzą o tym doskonale nasi seniorzy, którym energii mógłby pozazdrościć niejeden z nas. Tradycyjnie jak co roku słuchacze żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosili sąsiednie Uniwersytety do udziału w turnieju w bule.

W sportowej rywalizacji uczestniczyli seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Żarowa, Bielawy, Dzierżoniowa i Ząbkowic. Emocji nie brakowało, jak to przy takich zawodach bywa, jednak najważniejsza była dobra wspólna zabawa.

- Chcemy utrzymywać kontakt, a przede wszystkim przyjaźnić się z naszymi sąsiednimi Uniwersytetami Trzeciego Wieku. Stąd pomysł na organizację takiego turnieju. Dla nas ważna jest również aktywność, dlatego chętnie bierzemy udział we wszelkich sportowych rywalizacjach. To nie tylko zapewnia nam dobrą kondycję, ale gwarantuje również świetną zabawę – mówiła Krystyna Markiewicz prezes UTW Żarów.

Podczas turnieju wszyscy seniorzy spisali się na medal, a zawodników do rywalizacji zachęcali kibice, wśród których nie zabrakło także burmistrza Leszka Michalaka. Ząbkowice Śląskie okazały się najlepsze, zwyciężając 7. Wiosenny Turniej UTW w Żarowie. Na kolejnych pozycjach znaleźli się UTW Żarów, UTW Bielawa, UTW Dzierżoniów. Indywidualnie zwyciężył Zdzisław Kwieciński (UTW Ząbkowice Śl.) przed Henrykiem Łukasikiem (UTW Żarów) oraz Zdzisławem Szymczykiem (UTW Ząbkowice Śl.).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group