Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: "Aktywny Dolny Śląsk" – zgłoś swój pomysł

Niedziela, 27 marca 2016, 8:41
Autor: opr.red.
Region: "Aktywny Dolny Śląsk" – zgłoś swój pomysł
Fot. www.swiebodzice.pl
Masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie sportowe lub turystyczne, jesteś organizatorem lokalnej imprezy rekreacyjnej, której chciałbyś nadać rangę wojewódzką, a może działasz w obszarze sportu oraz turystyki i widzisz potencjał na ożywienie tej płaszczyzny życia społecznego? Jeśli tak, program "Aktywny Dolny Śląsk" jest właśnie dla Ciebie.

"Aktywny Dolny Śląsk" realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zakłada przekazanie 600 tys. zł do dyspozycji organizacji pozarządowych na realizację wydarzeń sportowych, turystycznych i sportowo-turystycznych. Zasada jest prosta - mieszkańcy z obszaru całego Dolnego Śląska zgłaszają swoje propozycje na ciekawe przedsięwzięcia rekreacyjne, po czym organizacje pozarządowe w trybie otwartego konkursu ofert aplikują o jego realizację.

Budżet realizowany będzie w całym województwie dolnośląskim, w podziale na pięć okręgów: Jeleniogórski, Wałbrzyski, Legnicki, Wrocławski oraz Miasto Wrocław. Każdy z okręgów będzie dysponował kwotą 120 tysięcy złotych. Wniosek projektowy może zgłosić pełnoletni mieszkaniec Dolnego Śląska, który do swojego pomysłu przekona min. 50 osób, a zagłosować będą mogli już 16-latkowie. Szacunkowa kwota na jednostkowe zadanie realizowane w ramach Budżetu nie może przekraczać 40 tys. zł. Każdy z subregionów w efekcie wyłoni "własne" zwycięskie projekty.

Szczegóły dotyczące projektu oraz platforma do zgłaszania pomysłów dostępne są pod adresem: http://aktywny.dolnyslask.pl/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group