Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Aktywny senior – włącz się do działania!

Piątek, 10 kwietnia 2015, 10:25
Aktualizacja: 14:26
Autor: red.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach w partnerstwie z Fundacją Integracji Społecznej PROM niebawem rozpocznie realizację projektu pod nazwą „Senior = aktywny obywatel”. Przedsięwzięcie będzie dofinansowane z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014–2020 – edycja 2015. Priorytet II – Aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz i międzypokoleniową.

O dofinansowanie ubiegało się blisko 850 organizacji pozarządowych w całym kraju, wsparcie zyskało 190 projektów - w tym wniosek przygotowany przez świebodzicki OPS.

- To wspaniała wiadomość, bardzo się cieszymy, że właśnie nasz projekt zyskał akceptację, mamy nadzieję, że przerodzi się on w coś trwałego, że uda się zaangażować w nasze przedsięwzięcie jak największa liczbę osób i stworzyć ciekawą, pełną pomysłów organizację, Klub Aktywnego Seniora, zrzeszający osoby w wieku senioralnym, wciąż aktywne i chcące coś zrobić dla lokalnej społeczności - mówi Izabela Siekierzyńska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

Założeniem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób w wieku 60+ oraz zagospodarowanie potencjału osób starszych poprzez aktywność społeczną na rzecz integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Uczestnikami projektu będą osoby powyżej 60. roku życia - planowana jest grupa około 35 osób oraz 5-osobowa grupa osób w wieku do 30. roku życia

Projekt będzie realizował te idee poprzez wiele ciekawych działań: warsztaty komputerowe, warsztaty i doradztwo wspierającego rozwój kompetencji społecznych, zajęcia edukacyjno-sportowe, np. aqua aerobic, nordic walking w ramach aktywnych sobót czy organizacja aktywnej, międzypokoleniowej turystyki krajoznawczej. Jednym z ciekawych elementów jest utworzenie Miejskiej Rady Seniorów.

- Chcielibyśmy, żeby powstała taka Rada, seniorzy będą mieli okazję przyjrzeć się jak funkcjonuje we Wrocławiu, może uda się coś podpatrzeć i przenieść na nasz grunt - dodaje Izabela Siekierzyńska.

Seniorzy będą spotykać się w Centrum Rehabilitacji Społecznej, które jest obiektem stworzonym właśnie dla tego typu inicjatyw.

Szczegółowe informacje o projekcie i naborze uczestników będą rozpowszechniane w formie plakatów w miejscach ogólnodostępnych, w których spotykają się potencjalni uczestnicy projektu - m.in. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach, Miejskim Domu Kultury i w Urzędzie Miejskim.

Koszt realizacji projektu to 76 055.00 zł.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group