Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Alchemia teatralna

Niedziela, 4 września 2022, 7:19
Aktualizacja: 10:20
Autor: red
Świdnica: Alchemia teatralna
Fot. organizatorzy
Performatywne czytanie dramatu świdniczanki Marioli Mackiewicz „Sami obcy” to w zamierzeniu jego twórców tocząca się wartko teatralna lekcja o wielokulturowości Dolnego Śląska, a więc i naszego miasta.

Ale jest to także moralitet o tolerancji i relacjach społecznych w powojennej rzeczywistości. Dorośli alchemicy teatralni wspierani przez młodych aktorów wcielają się w postaci reprezentujące różne nacje i światopoglądy (Kresowian, Cyganów, Żydów, Greków, Francuzów, Niemców, Łemków), a wzbogacony o nowe wątki scenariusz sztuki, która prapremierę miała w 2015 roku, umożliwi nam wszystkim metaforyczną, a może i sentymentalną, podróż w czasie. Sprowokuje też odbiorców do zadania sobie niezwykle ważnych pytań o naszą tożsamość: skąd przychodzimy? kim i jacy jesteśmy? do czego dążymy? Nowe konteksty dopisała też rzeczywistość — dzisiaj znów pojawiły się wśród nas osoby, które uciekając przed wojną, dotarły do Świdnicy, znajdując w niej bezpieczną przystań.

Podczas spektaklu będą wyświetlane napisy w języku ukraińskim. Jego pokaz zrealizowany zostanie w ramach obchodów 370-lecia Kościoła Pokoju w Świdnicy w środę 7 września o godz. 19:00.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group