Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 895
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Aleje do remontu

Czwartek, 18 marca 2021, 7:47
Aktualizacja: 9:48
Autor: red
Świebodzice: Aleje do remontu
Fot. UM Świebodzice
W kwietniu ruszają prace remontowe na ul. Aleje Lipowe w Świebodzicach.

Z początkiem kwietnia, po Świętach Wielkanocnych planowane jest rozpoczęcie prac związanych z remontem ulicy Aleje Lipowe. Na spotkaniu roboczym, które odbyło się 17 marca w Ratuszu, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański wraz z pracownikami wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej omawiali z Wykonawcami działania, jakie będą podejmowane w pierwszej kolejności.

Remont będzie wykonywało konsorcjum firm Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego i Handlowego „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora i Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z Jeleniej Góry, które wygrało przetarg w listopadzie 2020 roku.

Obecnie zostały złożone projekty organizacji ruchu do Urzędu Marszałkowskiego celem ich zatwierdzenia. W ramach remontu ułożona zostanie nowa nawierzchnia z kostki na chodniku biegnącym po stronie Targowiska, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa jezdni, wyremontowane zostaną również zjazdy oraz wymienione zostanie oświetlenie na całej ulicy.

Zostaniecie Państwo poinformowani o zmianach w organizacji ruchu związanych z remontem za pośrednictwem strony internetowej, mediów społecznościowych i ogłoszeń. Natomiast Mieszkańcy ul. Aleje Lipowe otrzymają dokładne informacje na piśmie. Ulica dla ruchu samochodowego będzie zamykana etapowo, a dla pieszych dostępny będzie chodnik od strony Parku Miejskiego.
Zastępca Burmistrza Miasta zwrócił uwagę Wykonawcy, aby dołożyć wszelkich starań realizując inwestycję tzn. szybko, sprawnie i bezproblemowo z korzyścią dla naszych mieszkańców.

Już za kilka miesięcy mieszkańcy będą mogli korzystać z wyremontowanej, jednej z najpiękniejszej ulic naszego miasta.

Całkowity koszt inwestycji to 1 323 625,77 zł. Z budżetu Gminy Świebodzice zostanie sfinansowane 529 450,31 zł, natomiast dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 794 175,46 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group