Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Aleje gotowe

Czwartek, 14 października 2021, 9:59
Autor: red
Świebodzice: Aleje gotowe
Fot. UM Świebodzice
Odbiór robót remontowych na ulicy Aleje Lipowe w Świebodzicach.

12 października przeprowadzony został odbiór prac remontowych prowadzonych na ulicy Aleje Lipowe. Jedna z najpiękniejszych ulic naszego miasta odzyskała dawny blask. Dzięki wykonanym pracom mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznej i estetycznej nawierzchni jezdni oraz chodnika.
W odbiorze uczestniczyli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, przedstawiciele wykonawcy, inspektorzy nadzoru, prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Grzegorz Cabanek, oraz pracownicy wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej.
Remont obejmował wyminę nawierzchni bitumicznej jezdni wraz z podbudową, ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej na chodniku biegnącym po stronie Targowiska, ułożenie nowych nawierzchni z kostki granitowej na wjazdach do posesji i kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego, przewodów i lamp wraz z doświetleniem przejść dla pieszych.

Roboty remontowe rozpoczęły się dnia 4 grudnia 2020 r. W ramach zadania zrealizowano remont drogi i chodnika o długości 0,426 km, wymieniono 14 słupów oświetleniowych oraz wbudowano 6 słupów doświetlających trzy przejścia dla pieszych.

Wykonawcą remontu było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. z siedzibą w Jaworze i Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze.

Całkowity koszt robót wyniósł 1 323 625,77 zł, wkład własny Gminy Świebodzice wyniósł 529 450,31 zł, natomiast kwota 794 175,46 zł stanowiąca 60% wartości inwestycji została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dawniej zwanego Funduszem Dróg Samorządowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group