Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Alkohol i papierosy bez znaków akcyzy

Wtorek, 10 lutego 2015, 12:09
Aktualizacja: 12:31
Autor: red.
Strzegom: Alkohol i papierosy bez znaków akcyzy
Fot. archiwum
150 litrów spirytusu, 140 kilogramów tytoniu, 1000 szt. papierosów ujawnili policjanci wspólnie z wałbrzyskimi celnikami. Towar ukryty był w jednym z mieszkań na terenie Strzegomia. Straty na szkodę Skarbu państwa szacowane są na blisko 100 tysięcy złotych. Za czyn ten 48–letniemu mieszkańcowi Strzegomia grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Wałbrzychu, na terenie Strzegomia ujawnili i zabezpieczyli alkohol i tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych należących do 48-letniego mieszkańca Strzegomia funkcjonariusze w trakcie przeszukania ujawnili 140 kilogramów tytoniu, 150 litrów spirytusu oraz 1000 sztuk papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Efektem przeszukania było także zabezpieczenie dwóch elektrycznych maszynek do nabijania papierosów oraz maszynki do cięcia tytoniu.

Alkohol zabezpieczony przez policjantów i celników to wyrób własny zatrzymanego mężczyzny, w garażu posiadał on małą bimbrownię. Mieszkańca Strzegomia zatrzymano do wyjaśnienia, po przesłuchaniu został on zwolniony. Natomiast nielegalny towar zabezpieczyli wałbrzyscy celnicy. Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły blisko 100 tysięcy złotych.

48-letni mieszkaniec Strzegomia odpowie za przestępstwo karno-skarbowe. Za czyn ten grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group