Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: "Alkohol nie pomaga – postaw na życie" – II edycja

Poniedziałek, 16 czerwca 2014, 13:28
Aktualizacja: 17:59
Autor: red.
Strzegom: "Alkohol nie pomaga – postaw na życie" – II edycja
Fot. UM Strzegom
13 czerwca przed budynkiem Zespołu Szkół w Strzegomiu odbył się II Festyn "Alkohol nie pomaga – postaw na życie", zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Bezpieczni na drodze".

W eventowej atmosferze uczestnicy festynu mogli doświadczyć w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach, na symulatorze jazdy samochodem ciężarowym oraz autobusem, takich sytuacji, które niejednokrotnie prowadzą do niebezpiecznych wypadków. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, w którym mieszkańcy Strzegomia mogli doświadczyć, co dzieje się z pasażerami w czasie dachowania. Specjalnie dla przedszkolaków zostało rozstawione pluszowe miasteczko ruchu drogowego, gdzie maluchy poznawały znaki drogowe, samochody i ich wyposażenie. A w punkcie zajęć warsztatowych kolorowały zgodnie z wygladem znaki drogowe. Dla nieco starszych, wokół pomnika Księżnej Anny przygotowano mobilne miasteczko ruchu drogowego. Dzieciom i młodzieży dużą frajdę sprawiało pokonywanie rond, skrzyżowań, przejazdów kolejowych i innych atrakcji w wersji mini. Dodatkową atrakcją był przygotowany dla mieszkańców grill i słodki poczęstunek.

O godzinie 11.00 w auli Zespołu Szkół odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Świdnicy, Robertem Topolskim, na temat zagrożeń wynikających z zażywania środków zmieniających świadomość. Spotkanie poprzedziła uroczystość wręczenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w organizację festynu, a także przyznaniem Włodzimierzowi Balcerkowi tytułu Przyjaciela Szkoły - za szereg prowadzonych działań na rzecz młodzieży Zespołu Szkół w Strzegomiu.

Gośćmi uroczystości byli m. in.: starosta świdnicki - Zygmunt Worsa, etatowy członek zarządu powiatu świdnickiego - Sabina Cebula, burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza - Wiesław Witkowski, dyrektor PCPR Świdnica - Beata Galewska, a także przedstawiciele stowarzyszenia Transport i Ekologia na rzecz Strzegomia - Włodzimierz Balcerek i Lucjan Krosta.

Festyn został sfinansowany ze środków gminy Strzegom, wpłat członków stowarzyszenia Transport i Ekologia na rzecz Strzegomia oraz środków Koła Przyjaciół Dzieci przy Środowiskowym Klubie Młodzieżowym w Strzegomiu.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group