Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Alkomat dla policji

Środa, 19 lutego 2014, 16:40
Aktualizacja: 16:47
Autor: red.
Świebodzice: Alkomat dla policji
Fot. UM Świebodzice
Mobilne urządzenie do badania trzeźwości kierowców trafiło do Komisariatu Policji w Świebodzicach. Zakup alkomatu sfinansował samorząd z pieniędzy na profilaktykę.

Urządzenie zostało przekazane komendantowi KP w Świebodzicach, Piotrowi Galickiemu we wtorek 18 lutego, przez Aldonę Górską, przewodniczącą Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Spotkanie odbyło się w gabinecie burmistrza Bogdana Kożuchowicza. W spotkaniu wzięła udział także dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Siekierzyńska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans.

- Dziękuję za ten sprzęt, bardzo przyda się podczas chociażby takich akcji, jak "trzeźwy poranek", w trakcie których organizujemy wyrywkowe kontrole trzeźwości kierowców - mówił komendant. - To będzie drugie takie urządzenie w naszym komisariacie.

Alkomat kosztował 1500 zł. To nie pierwszy raz, kiedy świebodzicki samorząd wspiera tutejszą jednostkę policji. Od lat z budżetu gminy przekazywane są pieniądze na patrole ponadnormatywne, gmina dożyła także 5 tys. zł do zakupu psa tropiącego. W trakcie ostatnich lat z pieniędzy gminnych zakupiono m. in. pełne wyposażenie do niebieskiego pokoju w komisariacie, komputery i drukarki dla dzielnicowych oraz wiele innych, drobniejszych sprzętów przydatnych podczas policyjnych akcji prewencyjnych.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group