• Piątek, 28 lutego 2020
  • Godz. 18:13
  • Imieniny: Hilarego, Lecha, Romana
  • Czytających: 789
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Alkomat w komendzie

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 4 listopada 2019, 15:32
Aktualizacja: Wtorek, 5 listopada 2019, 9:34
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
W recepcji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przy ulicy Jagiellońskiej 23 zamontowany jest alkomat do badania stanu trzeźwości. Każdy chętny może samodzielnie sprawdzić, czy może wsiąść za kierownicę. Bo świadomy kierowca to trzeźwy kierowca. Zamiast ryzykować bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg, przyjdź i sprawdź, czy jesteś w odpowiednim stanie aby wsiąść za kierownicę i rozpocząć podróż.

Ogólnodostępny alkomat ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę samochodu.

Taka profilaktyka będzie miała wpływ na ograniczenie liczby nietrzeźwych kierowców na ulicach. Każda chętna osoba, będzie mogła przyjść do świdnickiej komendy i wykonać samodzielnie badanie stanu trzeźwości.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału policjanta. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik - dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już prowadzić pojazd.

Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie, to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~widzę was 7-11-2019 13:09
Dlaczego w przejściu po ziemią na dworcu kolejowym śmierdzi odchodami moczem i alkoholem a w parku na Placu Grunwaldzkim już od godzin porannych bezdomni i menele piją alkohol . Jak im braknie kasy to chodzą po przystankach autobusowych i udając pasażerów próbują wymuszać pieniądze od podróżnych.Kiedy to się skończy ? Oj Świdnico Świdnico wstydż się.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group