• Niedziela, 23 lutego 2020
  • Godz. 15:29
  • Imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa, Romany
  • Czytających: 835
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Allegro będzie szkolić Świdnicę z biznesu internetowego

Wiadomości: Świdnica
Środa, 25 kwietnia 2012, 8:54
Aktualizacja: 14:58
Autor: red
Fot. użyczone
Akademia Allegro, prospołeczny projekt popularnego portalu aukcyjnego, rozpoczął wizytę w woj. dolnośląskim. Specjaliści od e–biznesu nauczą mieszkańców aż 17 miast tego regionu, jak osiągnąć sukces w branży e–commerce. Charakterystyczny Truck Allegro, symbol projektu, zagości w Świdnicy już 9 maja.

Akademia Allegro prowadzi łącznie kilkanaście projektów edukacyjnych, m.in. darmowe warsztaty dla seniorów z obsługi Internetu, profilaktyczne spotkania w szkołach gimnazjalnych na temat zapobiegania wirtualnym zagrożeniom czy właśnie zajęcia dla początkujących przedsiębiorców i sprzedawców internetowych. Ten ostatni projekt funkcjonujący pod nazwą Akademia Biznesu Internetowego rozpocznie się w Świdnicy już 9 maja.
– Chcemy mieć swój wkład w rozwój branży e-commerce w Polsce, stąd zamierzamy docierać do Polaków w sposób bezpośredni, nie tylko spotykając się z biznesmenami w dużych miastach. Świdnica jest częścią większego projektu obejmującego również 16 innych miast w regionie – mówi Justyna Gawrońska, koordynator Akademii Allegro. W dotarciu do początkujących e-przedsiębiorców w całym województwie pomaga mobilne centrum szkoleń, którym jest ciężarówka Truck Allegro wyposażona w multimedialny sprzęt niezbędny podczas wykładów i warsztatów.
Wykładowcy Akademii Allegro poprowadzą zajęcia z tematyki biznesu internetowego skierowane do osób myślących o zarabianiu na sprzedaży w sieci lub już działających w branży. Akademia Allegro od początku marca odwiedziła już m.in. Legnicę, Bolesławiec, Zgorzelec czy Głogów, a do końca czerwca w warsztatach z e-biznesu wezmą udział jeszcze Wrocław, Jawor, Jelenia Góra czy Wałbrzych.

Drużyna specjalistów z e-commerce

Kadra Akademii składa się z kilkunastu specjalistów w różnych branżach – począwszy od ekonomii, komunikacji, marketingu poprzez informatykę, grafikę i obróbkę zdjęć. Trenerzy już od kilku lat prowadzą szkolenia w poszczególnych programach, m.in. w Akademii Biznesu Internetowego przeznaczonej dla osób dopiero wdrażających się w mechanizmy e-biznesu. Zajęcia odbywają się właśnie w Trucku Allegro, gdzie jednocześnie może przebywać ok. 25 osób, którym udostępnia się własne laptopy. Zajęcia dla mieszkańców Dolnego Śląska poprowadzą m.in. Sławomir Rajch, Anna Dmochowska, Rafał Trafarski czy Tomasz i Krzysztof Henelowie.

Zapisów na poszczególne szkolenia można dokonywać na stronie organizatora – www.akademia.allegro.pl w dziale Oferta, Szkolenia Terenowe. Koszt dwudniowych zajęć to 60 zł. Zajęcia w Świdnicy odbędą się w Trucku Allegro, który zaparkuje w wyznaczonym miejscu – to podamy wkrótce na stronie projektu. Na całość składają się dwa dni szkoleń i warsztatów: 9 i 16 maja.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 5-05-2012 11:12
FAJNE :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group