Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1320
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Altana w odbudowie

Czwartek, 28 lipca 2022, 17:14
Autor: red
Świdnica: Altana w odbudowie
Fot. UM Świdnica
Wielu świdniczan od lat oczekiwało na odbudowę altany w Parku Młodzieżowym. Prace związane z realizacją tej inwestycji rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku.

Odbudowany zostanie taras widokowy wraz z altaną i fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu. Przebudowana będzie fontanna wolnostojąca. Przewidziano również montaż oświetlenia iluminacji obiektu, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany. Dopełnieniem będą nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin. Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a” s.c.

Prace rozpoczęły się od rozbiórki korpusu pozostałości po altanie oraz dna fontanny. Odbudowane zostały już mury dolnego i górnego tarasu. Wykorzystano do tego głównie kamień z rozbiórki. Wyczyszczono również całą konstrukcję murową. Odtworzono betonowe misy fontann. Wykonano instalację elektryczną do oświetlenia i iluminacji obiektu oraz instalację wodno-kanalizacyjną do obsługi fontann. Gotowa już jest posadzka kamienna górnego tarasu oraz schody prowadzące z dolnego na górny taras. Trwają prace przy odbudowie posadzki dolnego tarasu oraz schodów wachlarzowych. Wykonywana jest także drewniana konstrukcja altany. Jej montaż rozpocznie się na początku sierpnia.

Wykonawcą zadania jest firma wyłoniona w drodze przetargu - Zakład Ogólnobudowlany REMECO Spółka Jawna. Koszt prac to ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych. Zgodnie z umową powinny one zakończyć się 30 października tego roku.

Przypomnijmy, że inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - Świdnica otrzymała na ten cel 2,3 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group