Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ambitne plany pracodawców

Sobota, 26 stycznia 2013, 12:21
Aktualizacja: 12:22
Autor: red.
Skuteczne rzecznictwo interesów pracodawców, lepsze wykorzystanie funduszy europejskich na lata 2014 – 2020 oraz rozwój organizacji – to główne priorytety Zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców na 2013 rok.

Podczas spotkania noworocznego Zarząd Sudeckiego Związku Pracodawców przedstawił najważniejsze cele i działania na ten rok. Jednym z priorytetów będzie rzecznictwo interesów i wpływanie na administrację publiczną, by tworzyła przyjazne regulacje. – Jest to podstawa naszej działalności. Jesteśmy za ograniczeniem obowiązków administracyjnych dla przedsiębiorców, lepszym i przejrzystym prawem gospodarczym oraz przyjaznym klimatem dla rozwoju przedsiębiorczości - mówi Artur Mazurkiewicz, Przewodniczący Zarządu SZP.

Zarząd Sudeckiego Związku Pracodawców przygotowuje się również do nowego okresu finansowania na lata 2014 – 2020. Jak zauważa Marcin Kowalski, odpowiedzialny w Zarządzie za fundusze strukturalne UE, przedsiębiorcy będą mieli większe możliwości pozyskania środków unijnych po 2013 roku. - W nowej perspektywie finansowej m.in. pożyczki i poręczenia będą bardziej dostępne zwłaszcza dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Więcej pieniędzy unijnych będzie w dyspozycji regionów. Właśnie z regionalnych programów operacyjnych będzie pochodziło wsparcie m.in. dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Marcin Kowalski, Zastępca Przewodniczącego Zarządu.

Zarząd SZP chce również skoncentrować się na zwiększeniu liczby wydawanych opinii oraz stanowisk dla administracji. W tym celu z ramienia pracodawców do Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia we Wrocławiu został powołany Tadeusz Choczaj, który będzie odpowiedzialny za opiniowanie działań w zakresie polityki rynku pracy. W tym roku częściej planowane są spotkania integracyjne członków związku, seminaria eksperckie czy spotkania networkingowe. Wszystko po to, by przyciągnąć do związku jeszcze więcej pracodawców.

Zarząd planuje w tym roku wzmocnić współpracę z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz z innymi organizacjami pracodawców z Dolnego Śląska, a także z regionalnymi izbami gospodarczymi m.in. z Dolnośląską Izbą Gospodarczą we Wrocławiu.

Sudecki Związek Pracodawców jest jednym z najstarszych reprezentatywnych związków pracodawców na Dolnym Śląsku. Powstał w 1992 roku, obecnie liczy 74 członków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group