Piątek, 9 stycznia
Imieniny: Juliana, Marceliny, Marianny
Czytających: 1420
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Ania Szczepańska bezkonkurencyjna w Trzciance

Czwartek, 8 stycznia 2026, 10:40
Aktualizacja: 10:41
Autor: UM Jaworzyna Śląska
Jaworzyna Śląska: Ania Szczepańska bezkonkurencyjna w Trzciance
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W ubiegły weekend, w dniach od 3 do 4 stycznia, odbył się ostatni sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Przełajowym, które odbędą się w Ełku w dniach od 9 do 11 stycznia. Ania Szczepańska z sekcji kolarskiej GLKS w Jaworzynie Śląskiej po raz kolejny potwierdziła wyśmienitą dyspozycję, wygrywając zarówno sobotnie jak i niedzielne zmagania wśród żakiń.

Tym razem wyścig rozegrano w Parku Ryb Słodkowodnych w Trzciance w typowej zimowej aurze, gdzie śnieg i mróz sprzyjały licznym wywrotkom. W pierwszym dniu odbył się wyścig klasy „A” + zawody towarzyszące dla amatorów, w drugim Puchar Polski w kolarstwie przełajowym. W sobotę Ania doskonale poradziła sobie już na starcie wspólnym z chłopcami, przejęła prowadzenie wśród żakiń, a pod koniec okrążenia przejęła prowadzenie w całym wyścigu, finiszując jako pierwsza zawodniczka ze stawki. Niedziela natomiast była okazją na zebranie cennych punktów do Generalnej Klasyfikacji Przełajowej w sezonie 2025/2026, w której Ania jest liderką wśród żakiń.

Warto podkreślić, iż Ania jest aktualnie najwyżej notowaną zawodniczką w kolarstwie przełajowym wśród dolnośląskich zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2026 Highlander's Group