Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Anna Jantar na „Wysypisku” w Lutomi Dolnej

Środa, 22 maja 2013, 13:55
Aktualizacja: 13:55
Autor: red.
Lutomia Dolna: Anna Jantar na „Wysypisku” w Lutomi Dolnej
Fot. użyczone
17 maja w świetlicy w Lutomi Górnej odbyła się kolejna edycja Gminnego Przeglądu Muzycznego Młodych Artystów „Wysypisko”. Było to już czternaste spotkanie muzyczne, organizatorem którego była Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Głównym pomysłodawcą tej cyklicznej imprezy jest Dariusz Jaros - nauczyciel muzyk, ale w realizację festiwalowego przedsięwzięcia włączyli się wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej. Celem, który przyświeca od początku istnienia festiwalu, czyli od 1999 roku, jest poszukiwanie i promowanie młodych talentów ukrywających się w murach naszych gminnych szkół. Ideą konkursu jest, by był to przegląd bez barier, oparty na wspólnym muzykowaniu i obcowaniu z muzyką formie zabawy. Tegoroczne hasło przewodnie koncertu brzmiało: „Tyle słońca w całym mieście”, czyli piosenki Anny Jantar. Można było więc usłyszeć – przy „żywym” akompaniamencie zespołu „Git Bit” takie jego kompozycje jak: „Gdzie są dzisiaj tamci ludzie”, „Nic nie może przecież wiecznie trwać” czy „To co mam”.

W konkursie udział wzięły wszystkie zespoły z terenu naszej gminy, które wystąpiły dwóch kategoriach: „młodszej”- szkoły podstawowej „starszej”- gimnazja. W pierwszej kategorii najlepsza okazała się Angelika Ślęzak ze Szkoły Podstawowej z Grodziszcza, a w kategorii „starszej” nagrodę główną zdobyła Klaudia Zyska z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym. Szkoły te otrzymały jako nagrodę radiomagnetofony. Wszyscy uczestnicy otrzymali nie tylko atrakcyjne nagrody- mikrofony oraz maskotki, ale zdobyli przede wszystkim nowe doświadczenia muzyczne. Tegoroczny festiwal, co ważne podkreślenia, wzbogacił występ Mateusza Garncarczyka oraz uczestników warsztatów wokalnych zorganizowanych pod patronatem wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek.

Jury w składzie konkursu: Teresa Kmera - przewodniczący, Barbara Piórkowska, Zdzisław Christ i Jakub Curyl bardzo wysoko oceniło wszystkie prezentacje, podkreślając muzykalność i duże odbycie sceniczne młodych wokalistów. Fundatorami nagród byli: Gmina Świdnica, Radny Powiatu Świdnica - Ryszard Gawron, sołtys wsi Lutomia Górna - Maryla Kanafowska oraz Lutomi Dolnej Izabela Szmigiel.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group