Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1177
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Antoniada – Podsumowanie

Piątek, 19 czerwca 2015, 13:35
Aktualizacja: Sobota, 20 czerwca 2015, 7:39
Autor: www.mdk.swidnica.pl/opr.red.
Świdnica: Antoniada – Podsumowanie
Fot. www.mdk.swidnica.pl
Pokazy taneczne, występy muzyczne, prezentacje artystyczne, zawody modeli balonów na ogrzane powietrze (Zakończyła się kolejna edycja tradycyjnych już zawodów balonów na ogrzane powietrze. Udział w imprezie wzięło 30 zawodników z 5 klubów) , wyróżnienia dla zaangażowanych dzieci i młodzieży, honorowe odznaczenia Przyjaciół MDK i czas wypełniony licznymi konkursami i zabawami z nagrodami to wielki efekt Antoniady.

Konkurs zawodów balonów zorganizowany został przez MDK Świdnica przy wsparciu Urzędu Miasta i ma charakter otwarty o zasięgu regionalnym, skierowany był do mieszkańców Świdnicy i okolic.

Zawody modeli balonów na ogrzane powietrze w 2 kategoriach wiekowych. Na starcie pojawiło się 30 zawodników z 5 klubów naszego regionu: MDK Świdnica, Gimnazjum nr 1, Dzierżoniów, Piława Górna.,Bystrzyca Dolna. Jury podsumowało wyniki wszystkich lotów balonów i wyłoniły zwycięzców:

W kategorii młodzik [do13lat]:

1 miejsce – Karol Jakubczyk [MDK Świdnica]
2 miejsce – Dawid Piechurski [MDK Świdnica]
3 miejsce – Szymon Junka [KM Dzierżoniów]

W kategorii junior [13-18lat]:

1 miejsce – Marcel Staś [KM Zefir-Bystrzyca G.]
2 miejsce – Piotr Zabrzewski [KM Dzierżoniów]
3 miejsce - Tymon Rawicki [MDK Świdnica]

Drużynowo:

1 miejsce – MDK Świdnica
2 miejsce – KM Dzierżonów
3 miejcse - KM Zefir-Bystrzyca G.

Po zakończeniu zawodów nastąpiło wręczenie trofeów i upominków zwycięzcom na scenie OSiR. Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonała Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Miasta Świdnicy oraz Zbigniew Curyl, dyrektor MDK Świdnica.

***

W ubiegłą sobotę na terenie OSiR odbył się Festyn Postaw na Rodzinę - Antoniada, który jednocześnie był podsumowaniem roku oświatowego 2014/2015.

Imprezę rozpoczął pokaz taneczny grupy Mażoretek Pani Anny Trzeciak , oraz odśpiewanie Hymnu MDK przez młodzież uczęszczającą na zajęcia muzyczne do Pani Agnieszki Banach, W trakcie trwania Antoniady uczestnicy festynu mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach, rozmowy z psychologiem oraz skosztować ciepłej zupy przygotowanej prze MOPS.

- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy w ramach festynu "Postaw na rodzinę" zaproponował bawiącym się rodzinom możliwość skorzystania z porad psychologicznych oraz broszur i ulotek prezentujących formy i miejsca wsparcia dla całych rodzin, jakie są dostępne w Świdnicy - podkreśla Dorota Szyłobryt z MOPS w Świdnicy.

Ponadto pracownicy Ośrodka przygotowali zabawy dla dzieci, w których uczestniczyli również rodzice. Dzieci zdobywały punkty, a za uczestnictwo w różnych konkurencjach otrzymywały nagrody. Dla dzieci i ich opiekunów przygotowany został gorący poczęstunek. W festynie wzięli udział wszyscy uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Odznaczenia Małego Super Młodzika oraz Super Młodzika otrzymało 93 uczestników zajęć MDK. Tytuł Małego Super Młodzika oraz Super Młodzika wręczyli najbardziej zasłużonym uczestnikom zajęć: poseł na Sejm RP- Teresa Świło oraz zastępca Prezydenta Miasta Świdnicy - Szymon Chojnowski oraz dyrektor placówki, Zbigniew Xuryl. Podczas festynu publiczność mogła podziwiać również występy poszczególnych pracowni działających w MDK na scenie lub spróbować swoich sił kierując robotem stworzonym prze młodzież na zajęciach robotyki bądź zagrać partię szachów z uczestnikami zajęć szachowych.

Dzieci i dorośli mogli kierować robotem za pomocą aparatury i ubranych okularów, patrząc tylko przez kamerą zamontowaną na robocie. Były pokazy robotów minisumo oraz pokaz etapów budowy robota - wspomina Zbigniew Brożbar, opiekun stoiska robotyki.

Atrakcją festynu okazały się również zawody balonów na ogrzane powietrze. Podsumowano oraz nagrodzono laureatów konkursów plastycznych na Logo 70 - lecia Świdnickiej Oświaty, oraz logo 65 lat MDK przez Dyrektora MDK oraz Elżbietę Tarnowską koordynatora konkursów. Podziękowano rodzicom działającym w Komitecie Rodzicielskim MDK, wręczając pamiątkowe dyplomu oraz kwiaty. Ważnym punktem Antoniady było wręczenie honorowego tytułu "Przyjaciel MDK”. Pamiątkowy grawerton oraz słowa uznania wraz z podziękowaniami Zbigniewa Curyla -Dyrektora MDK w Świdnicy odebrali: Ewa Matyszczyk - Borońska - rodzic podopiecznej MDK-u, mocno zaangażowanaw życie placówki, Jan Czałkiewicz - kierownik obiektów OSiR Świdnicy) oraz Mariusz Barcicki - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy .

Całość Festynu Postaw na Rodzinę - Antoniada zakończył spektakl przygotowany przez uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy pt. "Bajki lat minionych".

Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara - Słobódzkiego przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy oraz Urząd Miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group