Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1125
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Areszt dla ojca i syna

Wtorek, 15 września 2020, 13:10
Aktualizacja: Środa, 16 września 2020, 9:12
Autor: red
REGION: Areszt dla ojca i syna
Fot. KPP Świdnica
Trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy powiatu świdnickiego, którzy podejrzani są min. o czynną napaść na funkcjonariuszy Policji oraz ich znieważenie. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy - w sobotę 12 września 2020 roku około godziny 18.00 świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Jaworzyna Ślaska. Powodem wezwania było uszkodzenie ciała jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn w wieku 47 oraz 25 lat, mieszkańców powiatu świdnickiego.

Zgromadzony materiał dowodowy ukazał, z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci. Pomimo tego jeden z mężczyzn, 47-latek został zatrzymany na miejscu. Młodszy z podejrzanych oddalił się, ale wkrótce również został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze świdnickiej komendy. Obaj - jak się okazało nietrzeźwi mężczyźni, trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów min. czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia. 47-latek usłyszał również zarzut zmuszenia policjantów do odstąpienia od prawnej czynności służbowej podczas wykonywanych obowiązków służbowych.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Świdnicy i wydał decyzję o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Śledztwo objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Przypomnijmy, że przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group