Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Argentyńskie tanga w Świdnicy

Niedziela, 12 maja 2019, 13:44
Autor: red
Świdnica: Argentyńskie tanga w Świdnicy
Fot. organizatorzy
Orkiestra San Luis Tango rusza w swoją jubileuszową 10–tą trasę koncertową po Europie! W maju będzie gościć w Polsce. Poprzednie dziewięć tras spotkało się z wyjątkowo ciepłym odbiorem publiczności.

16 maja o godzinie 18.00 w ŚOK zaprezentuje się Orkiestra San Luis Tango.

Repertuar opiera się na tangach najsłynniejszych kompozytorów, takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla czy Osvaldo Pugliese. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie. W 2016 roku SanLuisTango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.

SanLuisTango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:

– 2009 – Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna,

– 2011 – pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna,

– 2012 – pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna,

– 2016 – Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group