Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 236
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artystyczne warsztaty seniorów

Wiadomości: Region
Piątek, 27 listopada 2015, 8:55
Aktualizacja: Sobota, 28 listopada 2015, 7:30
Autor: opr.red.
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Warsztaty florystyczne mają zaliczone na szóstkę, a w planach jeszcze słodkie spotkania przy pieczeniu pierników i tworzeniu świątecznych dekoracji i upominków. Mowa o seniorach z Grodziszcza, którzy jedno z wieczornych spotkań postanowili spędzić, przygotowując adwentowe wieńce.

Uczestnicy warsztatów florystycznych przynieśli ze sobą zielone gałązki świerkowe i świece, a pozostałe artykuły dekoracyjne sfinansowało Stowarzyszenie „Sztafeta Pokoleń”. W spotkaniu udział wzięli seniorzy i nie tylko, którzy z ogromnym zaangażowaniem korzystali z fachowych porad udzielanych przy dekorowaniu adwentowego wieńca.

W dzisiejszych czasach w sklepach można kupić mnóstwo gotowych ozdób bożonarodzeniowych, począwszy od stroików na stół, wianków, ozdób na choinkę, a skończywszy na potrawach wigilijnych. Jednak nie ma nic przyjemniejszego niż własnoręczne przygotowanie dekoracji, które ozdobią, czekający na te wyjątkowe święta, dom. Tym przyjemniej jeśli można to zrobić w miłym gronie. Od wieków to właśnie adwent był tym momentem, kiedy wielopokoleniowe rodziny wykonywały wspólnie łańcuchy z bibuły i słomy. Takie rodzinne spotkania były niezwykle radosne i z utęsknieniem czekało się na dzień Wigilii, a przede wszystkim umacniały i zacieśniały więzi rodzinne. Stąd też tego typu spotkania należy kontynuować i kultywować za wszelką cenę – podkreślili zgodnie uczestnicy warsztatów.

Zwyczaj wykonywania wianków adwentowych wywodzi się z Niemiec. Ma dość rozbudowaną symbolikę. Jego kolisty kształt oznacza, że Bóg jest wieczny, nie ma początku ani końca. Wykonany z gałązek drzew iglastych a więc wiecznie zielonych ma oznaczać życie wieczne jakie daje Chrystus wszystkim w niego wierzącym. Zapalanie świeczek jest symbolem światłości

Podczas kilkugodzinnych warsztatów w Grodziszczu wszyscy świetnie się bawili, odkrywali w sobie wiele talentów i zdolności. Cieszę się, że na zaproszenie umieszczone na naszych facebookowym profilu odpowiedzieli nie tylko seniorzy ale i młode osoby. Była to także doskonała okazja do wspólnej rozmowy, wspomnień, a także wymiany doświadczeń. Wspólna praca pozwoliła poczuć uczestnikom tego niezwykłego spotkania atmosferę przedświątecznych przygotowań oraz tego, że my wszyscy należymy do jednej wielkiej rodziny i że wiele nas łączy. Warsztaty florystyczne to jedno z wielu zaplanowanych w Adwencie przez Sztafetę Pokoleń przedsięwzięć. W najbliższych dniach seniorzy spotkają się tworząc piernikowe cuda (2.12), słodkie upominki (9.12) oraz stroiki świąteczne (16.12) – informuje Justyna Sara-Hryncyszyn, prezes Stowarzyszenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group