Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Asertywnie–Nie na półmetku

Piątek, 28 marca 2014, 12:23
Aktualizacja: 12:25
Autor: red.
Gmina Świdnica: Asertywnie–Nie na półmetku
Fot. UG Świdnica
Ponad 130 uczniów skorzystało już z udziału w programie „AsertywNIE Używkom”. Uczestnikami trzech pierwszych turnusów w SSM w Lubachowie byli już uczniowie szkół podstawowych: z Bystrzycy Górnej, Lutomi Dolnej oraz Grodziszcza. Honorowy patronat nad projektem objęła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Adresatami projektu są dzieci w wieku od 7 do 9 lat, z 6 gminnych placówek oświatowych. Podczas 5 dniowego turnusu uczestnicy poznają zasady zdrowego żywienia wolnego od używek i nałogów. O tych zagadnieniach z uczniami gminnych szkół podstawowych rozmawiają wykwalifikowani specjaliści. Jednostką odpowiedzialną za realizację gminnego programu "AsertywNIE używkom'' jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Podczas każdego z turnusów dzieci uczestniczą w zajęciach lekcyjnych zgodnie z podstawą programową, a także w różnego rodzaju warsztatach z zakresu edukacji zdrowotnej. Dodatkowo uczestnicy uczą się samodzielności i radzenia sobie z codziennymi sytuacjami, t.j. ubieranie, poranna i wieczorna toaleta, utrzymanie porządku w pokojach oraz jadalniach, odpowiedzialności za swoje osobiste rzeczy. Obecnie 3 z 6 placówek oświatowych skorzystała z naszej oferty, ale już teraz można mówić o sukcesie przedsięwzięcia, czego potwierdzeniem są opinie samych uczniów oraz efekty ich pracy – mówi wójt Teresa Mazurek.

Ostatni turnus, którego uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu zakończył się przedstawieniem przygotowanym w ramach zajęć muzycznych i socjoterapeutycznych. Występ zgromadził licznie przybyłych rodziców, którzy wraz z zaproszonymi gośćmi oklaskiwali przedstawienie swoich pociech. - Podczas pobytu dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych oraz warsztatach. Wykazały się wysoką kultura osobistą i zaangażowaniem – podkreśla Ewa Burdek, kierownik GOPS w Świdnicy.

Szkolne Schronisko w Lubachowie gościć będzie jeszcze 3 grupy uczniów. Tym razem z Pszenna, Witoszowa Dolnego oraz Mokrzeszowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group