Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 579
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków Górny: Atrakcje w Goczałkowie

Poniedziałek, 27 kwietnia 2020, 13:23
Autor: red
Goczałków Górny: Atrakcje w Goczałkowie
Fot. UM Strzegom
Goczałków Górny – jedno z najmniejszych sołectw gminy Strzegom – doczekał się nowoczesnego placu zabaw. Koszt inwestycji wyniósł ok. 82 tys. zł.

Zadanie inwestycyjne pn.: "Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na działce nr 127 w Goczałkowie Górnym - plac zabaw" - na podstawie projektu Anny Kalinowskiej - zostało wykonane w dniach od 24 lutego do 17 marca br. Wykonawcą zadania była firma Magic Garden Sp. z o. o. z Pakości.

W ramach inwestycji wykonano demontaże zniszczonych urządzeń oraz przeprowadzono renowację istniejących elementów: kosza do koszykówki, huśtawki wagowej, huśtawki wahadłowej oraz stołu do ping-ponga. Plac zabaw wyposażono w nowe elementy: karuzelę platformową, zestaw zabawowy, bujak, piaskownicę, ławki i kosze na śmieci.

Ponadto zdemontowano stare ogrodzenie betonowe od wschodniej strony placu zabaw i wykonano montaż nowego ogrodzenia panelowego wraz z furtką i bramą. Wykonano również nowe nawierzchnie z kostki brukowej.

- Dziękuję za ten dar od strzegomskiego samorządu. Dziękuję także za dobrą współpracę i myślę, że ten plac zabaw już wkrótce - po ustaniu pandemii koronawirusa - będzie tętnił życiem - podkreśla Andrzej Kowszyn, sołtys Goczałkowa Górnego.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku w Goczałkowie Górnym wybudowano nowoczesną świetlicę wiejską, w której społeczność tej malowniczo położonej wsi może organizować różne uroczystości i święta. Koszt budowy wyniósł ok. 860 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group