Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Morawa: Atrakcyjny weekend w Morawie

Czwartek, 22 czerwca 2023, 9:40
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Morawa: Atrakcyjny weekend w Morawie
Fot. Leszek Wójcik i Mariusz Chmieliński
Po raz pierwszy w Polsce turniej Hobby Horse w jeździeckim triatlonie, kozacka woltyżerka, popisy sprawnościowe psów oraz międzynarodowe zawody konne – ostatni weekend czerwca na hipodromie w Morawie zapowiada się pełen ciekawych wydarzeń.

Największą atrakcją będą zawody Hobby Horse, które w konkurencji WKKW zostaną rozegrane po raz pierwszy. To bijąca ostatnio rekordy popularności nowa dyscyplina sportu, w której zawodnicy startują na "wierzchowcach" zbudowanych z głowy konia na drewnianym drążku z wodzami, ogłowiem i innym osprzętem imitującym ten używany przez jeźdźców. Zawody są inspirowane regulaminami zawodów jeździeckich, a młodzi zawodnicy odtwarzają akcję sportową, która rozgrywa się na profesjonalnych arenach.

Podczas dwóch dni turnieju, 24-25 czerwca, zawodnicy wystartują w trzech próbach: ujeżdżeniu, biegu terenowym i skokach przez przeszkody. Na hipodromie pojawi się czworobok, trasa crossu, na której staną specjalnie zaprojektowane dla Hobby Horse drewniane przeszkody oraz parkur z przeszkodami skokowymi.

Sporą dawkę emocji zapewnią występy kaskaderów z Apolinarski Group, którzy zaprezentują umiejętności woltyżerskie w pokazie wywodzącej się Kaukazu dżygitówki. Będzie można zobaczyć jak niegdyś jeździli Kozacy. Wszystkie elementy woltyżerki jeźdźcy wykonają na galopującym koniu: zeskakiwanie i przeskakiwanie przez konia, obroty na koniu, podnoszenie leżącej na ziemi czapki, czy też zwisanie z boku konia.

Miłośników psów zainteresuje pokaz agility i frisbee w wykonaniu finalistów popularnego show "Mam Talent TVN". Będzie można zobaczyć niesamowity pokaz psich sztuczek i akrobacji w wykonaniu "Dogs of Anarchy", czyli Aleksa Borysewicza oraz jego psów.

Fanów sportów konnych czekają widowiskowe zawody w konkurencji WKKW, podczas których rozegrany zostanie czwarty etap Pucharu Narodów, a w niedzielę młodzieżowa kadra Polski wykona pokazy powożenia zaprzęgami konnymi.

Na weekend w Morawie (24-25 czerwca) zaprasza Ośrodek Jeździecki Stragona. Wstęp na hipodrom i wszystkie atrakcje są bezpłatne. Można zabrać ze sobą psa, jednak przez cały czas powinien być trzymany na smyczy. Parking kosztuje 20 zł.Program atrakcji

sobota

10.00-12.30 - Zawody Hobby Horse - ujeżdżenie, skoki przez przeszkody
12.15 - Pokaz agility psów
16.00 - Zawody Hobby Horse - cross oraz ceremonia wręczenia nagród

niedziela

11.30 - 14.30 - Zawody Hobby Horse - ujeżdżenie, skoki przez przeszkody
12.15 - Pokaz powożenia
13.20 - Pokaz powożenia
13.45 - Pokaz kaskaderski Apoliniarski Group
14.00 - Pokaz sztafeta: Maserati - Hobby horse
14.50 - Pokaz agility psów
16.40 - Pokaz kaskaderski Apoliniarski Group
17.00 - Zawody Hobby Horse - cross oraz ceremonia wręczenia nagród

Foto: Leszek Wójcik i Mariusz Chmieliński

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group