Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Austriacka przygoda judoków AKS–u

Poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 11:14
Aktualizacja: 11:16
Autor: red
Strzegom: Austriacka przygoda judoków AKS–u
Fot. UM Strzegom
Na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu judo z miejscowości Rohrbach w Austrii, 7 zawodników AKS–u Strzegom (rocznik 2007–2008) wzięło udział w turnieju judo.

Judocy AKS-u zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, godnie reprezentując nasz klub. Dzieci dobrze poradziły sobie z presją zawodów. W rywalizacji - oprócz strzegomian - wzięli udział młodzi sportowcy z Niemiec, Czech, Rumuni, Bułgarii, Słowacji i Danii.

Judocy AKS-u indywidualnie zdobyli trzy medale. Urszula Strzelecka wywalczyła złoty medal, zaś Tomasz Strzelczyk i Jakub Zalas srebrne krążki. Reszta zawodników po stoczeniu dobrych pojedynków, zajęła miejsca tuż za podium.

Do turnieju drużynowego zostali wystawieni zawodnicy: Tomasz Strzelczyk, Michał Molis, Karol Górski, Dariusz Kuś, Wiktoria Waszczak, Urszula Strzelecka i Jakub Zalas. Po stoczeniu dwóch pojedynków w swojej grupie nasza drużyna stanęła do walki o wejście do finału. Niestety, zespół ze Strzegomia uległ rywalom, którzy zdobyli 1. miejsce pierwsze, a strzegomianie ostatecznie uplasowali się na 3. miejscu.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za dzielną postawę i godne reprezentowanie naszych barw. Serdeczne podziękowania dla Sławomira Majstrzyka.

Ukłon w stronę Urzędu Miejskiego w Strzegomiu za wsparcie ze środków budżetu gminy, dzięki któremu nasi judocy mogli reprezentować kraj, miasto oraz gminę Strzegom na zawodach w Austrii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group