• Poniedziałek, 20 stycznia 2020
  • Godz. 21:45
  • Imieniny: Fabiana, Sebastiana
  • Czytających: 851
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Auto kontra śnieg i lód

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 3 grudnia 2010, 22:23
Aktualizacja: 22:37
Autor: KO
Witek
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jak sobie radzić, gdy nie mamy garażu, albo po prostu gdzieś zaparkowaliśmy i śnieg zasypał nam samochód? Jak z białą lodowatą kołderką na karoserii radzą sobie przechodnie ze świdnickich ulic?

A co, jeśli na parkingu jest sporo śniegu?

Bartek: - Trzeba samochód odśnieżyć. Ja to robię kuchenną zmiotką. Można też samochód porzucić pod domem i udać się do pracy środkiem komunikacji miejskiej albo na piechotę. Ja synka do przedszkola odwożę na sankach.

Agata: - Codziennie odśnieżam swoje miejsce parkingowe wieczorem, o dwudziestej pierwszej. Robię to zwykłą łopatą, taką ogrodową. Rano nie mam żadnych problemów z wyjechaniem z parkingu. Wychodzę dziesięć minut wcześniej niż zwykle i tylko odśnieżam samochód. To mi zajmuje jakieś osiem minut.

Ola i Adaś: - Nie mamy samochodu, ale rodzice mają. I nie radzą sobie z zimą. Auto stoi w garażu. Nie ma potrzeby, żeby gdzieś jechali, ale też chyba boją się tych warunków.

Jurek: - Jak zasypie, to trzeba auto odkopać. Łopata i się jedzie. Robię to łopatą budowlaną. Na śnieg na samochodzie używam zmiotki ze skrobaczką. A jak szyby parują podczas jazdy, to używam klimatyzacji - zimne powietrze i wszystko schodzi.

Asia: W zimie zdawałam egzamin i dobrze sobie radzę w samochodzie. Ale jeśli chodzi o odśnieżanie, to wyręczam się mężczyznami.

Witek: - Swój samochód garażuję. Ale jak gdzieś parkuję, a wcześniej jadę z włączonym ogrzewaniem, to jest prosty sposób: otwiera się na chwilę wszystkie drzwi, żeby się temperatura wewnątrz auta wyrównała z tą na zewnątrz. Wtedy auto nie zamarza. Uszczelki też można tłustym kremem nasmarować, żeby drzwi nie przymarzały.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~jkswidniczanka 9-12-2010 10:08
Bartek bo masz przedszkole za rogiem ulicy he he...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group