Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1327
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Autorskie spotkanie

Środa, 18 maja 2022, 17:59
Autor: red
Żarów: Autorskie spotkanie
Fot. organizatorzy
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Bogdan Muchą, które zostało zaplanowane w środę, 25 maja o godzinie 17:30 w Żarowskiej Izbie Historycznej. Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki Bogdana Muchy.

„Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków” to najnowsza książka, autorstwa Bogdan Muchy – archeologa i historyka, na co dzień specjalisty ds. zbiorów muzealnych w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

To już czwarta publikacja autora, która tym razem porusza szeroko pojętą tematykę historii Ziemi Żarowskiej od prehistorii po czasy współczesne.

Książka stanowi pierwszą część „trylogii”, której kolejne wydania zostały zaplanowane na lata 2023-2024. W części pierwszej Bogdan Mucha zabiera czytelników w długą podróż w czasie od osadnictwa ludności z epoki miedzi poprzez czasy średniowieczne i nowożytne do bardziej współczesnych nam wydarzeń związanych z okresem tzw. „Zimnej wojny” i stanu wojennego z lat 1981-1983.

Książka liczy 209 stron i zawiera 134 ilustracje i jest drugą publikacją wydaną we współpracy autora z wydawnictwem „Archeoreplica”.

Jak możemy przeczytać na wstępie publikacji: „Każdy z nas jest częścią swojej małej ojczyzny. Mała ojczyzna to to miejsce, gdzie dorastasz, uczysz się, tu znasz wszystkie ścieżki, tutaj mieszkają twoi bliscy i znajomi. Mała ojczyzna ma swoją lokalną historię i tradycje. Oddaję do rąk Państwa pierwszą część opracowania, które porusza wybrane zagadnienia z kart historii Naszej „małej ojczyzny” – Gminy Żarów.

Spotkanie poprowadzi Andrzej Dobkiewicz. Środa 25 maja 2022r., godzina 17:30, Żarowska Izba Historyczna, ul. Dworcowa 3, Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group