Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 519
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Awans Świebodzic

Sobota, 19 grudnia 2020, 9:20
Autor: red
Świebodzice: Awans Świebodzic
Fot. organizatorzy
Opublikowano wyniki XVI edycji Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2020. Świebodzice w kategorii gminy miejskie i miejsko–wiejskie uplasowały się na bardzo wysokiej 46 pozycji z 874 ankietowanych.

Obecne miejsce to duży awans w porównaniu z latami poprzednimi, kiedy zajmowaliśmy m.in. 344 i 542 lokatę wśród opiniowanych.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” od 16 lat jest jednym z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w kraju. Redakcja ocenia osiągnięcia władz lokalnych i na tej podstawie tworzy zestawienie samorządów, które prężnie i harmonijnie się rozwijają.

Weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej w kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

Oceny dokonuje niezależna kapituła złożona z przedstawicieli organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych i przedstawicieli redakcji „Rzeczpospolitej” pod przewodnictwem byłego premiera RP prof. Jerzego Buzka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group