Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Awansowali na stanowiska starszych dzielnicowych

Środa, 15 marca 2017, 13:15
Aktualizacja: 13:18
Autor: red
Świdnica: Awansowali na stanowiska starszych dzielnicowych
Fot. KPP Świdnica
W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, Komendant Powiatowy nadkom. Andrzej Dobies, w ramach realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas”, wręczył rozkazy personalne mianujące ośmiu funkcjonariuszy na stanowiska starszych dzielnicowych.

„Dzielnicowy bliżej nas” to jeden z podstawowych programów realizowany w celu zbudowania zaufania pomiędzy obywatelami a policją, mający na celu ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami.

Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, czy kryminalnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. W tej chwili już się to zmieniło i dzielnicowi nie prowadzą dochodzeń, czy spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znajdziemy w aplikacji "Moja Komenda".

Powstało ponadto nowe, lepiej płatne stanowisko – starszy dzielnicowy. Dzięki temu funkcja dzielnicowego stała się opłacalna dla policjantów – mogą oni awansować, pełniąc cały czas swoją funkcję. To niezwykle istotna zmiana – na tym stanowisku bardzo ważne jest doświadczenie i dobre rozeznanie okolicy, w której pełni się służbę.

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, Komendant Powiatowy nadkom. Andrzej Dobies, w ramach realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas”, wręczył rozkazy personalne mianujące ośmiu najbardziej zasłużonych „funkcjonariuszy pierwszego kontaktu” na stanowiska starszych dzielnicowych.

Awanse otrzymali dzielnicowi: mł.asp.Adam Kłyszejko (KPP Świdnica), asp.szt.Grzegorz Grzelak (KPP Świdnica), st.asp.Grzegorz Bugajski (KPP Świdnica), asp.szt.Robert Zwadroń (PP Jaworzyna Śląska), mł.asp.Krzysztof Nabiałek (KP Strzegom), mł.asp.Janusz Rajczykiewicz (KP Strzegom), mł.asp.Wojciech Plizga (KP Żarów) oraz asp.szt.Paweł Kieruńczak (KP Świebodzice). Staż służby wymienionych funkcjonariuszy na stanowisku dzielnicowy wynosi od 3 do 25 lat.

Na uroczystości obecni byli także m.in. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy nadkom.Adam Jacek Pilch, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom.Przemysław Siwiak oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP asp.szt.Dariusz Misiura.

Wszyscy obecni gratulowali nowo mianowanym starszym dzielnicowym, a awansowani poza podziękowaniami zadeklarowali, że poziomem swojej pracy potwierdzą, iż zasłużyli na to wyróżnienie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group