Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Awanturował się na basenie

Piątek, 25 sierpnia 2023, 17:24
Autor: red
Świdnica: Awanturował się na basenie
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 18–24 sierpnia 2023 roku.

19.08.20223r. godz.11.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące zaatakowania zgłaszającej i jej psa przez małego kundelka na ulicy Marii Konopnickiej. Agresywne zwierzę biegało bez żadnych zabezpieczeń i bez opieki właściciela. Zgłaszająca wskazała miejsce zamieszkania tej osoby, która ostatecznie została ukarana mandatem karnym za brak opieki nad psem.

19.08.2023r. godz.12.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące zaatakowania i pogryzienia przez psa sąsiadki na ulicy Gdyńskiej. Funkcjonariusze straży dotarli do właścicieli psa. Ustalono, że posiada on aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Osoba poszkodowana poinformowała, że prosi o nie karanie właściciela czworonoga. W związku z powyższym odstąpiono od tych czynności kończąc sprawę udzieleniem ostrzeżenia.

19.08.2023r. godz.14.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące bardzo głośnej pracy wentylatora na jednym z lokali gastronomicznych przy ulicy Sybiraków. Hałas ten w znacznym stopniu w godzinach nocnych zakłócał spoczynek okolicznym mieszkańcom. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Uzgodniono z właścicielem lokalu, iż do czasu naprawy wentylatora nie będzie on używany.

20.08.2023r. godz.16.44 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od obsługi basenu przy ulicy Śląskiej dotyczące nietrzeźwego mężczyzny awanturującego się na terenie basenu. Strażnicy na miejscu szybko rozwiązali problem karząc mężczyznę mandatem karnym.

23.08.2023r. godz.8.09 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora pogotowia wodociągowego. Ekipa wodociągów chciała przystąpić do usunięcia awarii na ulicy Zamenhofa, jednak w miejscu gdzie mieli dokonać wykopu stał zaparkowany samochód. Patrol straży ustalił właściciela pojazdu i skontaktował się z nim. Samochód został szybko przestawiony a ekipa wodociągów przystąpiła do pracy.

23.08.2023r. godz.22.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, dotyczące libacji alkoholowej na ulicy Wewnętrznej. Już po chwili na miejscu pojawili się strażnicy, którzy przerwali „biesiadę” karząc jej uczestników mandatami karnymi.

23.08.2023r. godz.23.41 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny, który spadł z ławki przy ulicy Westerplatte. Po chwili wstał, przeszedł kilka kroków i ponownie upadł. Osoba zgłaszająca nie sprawdziła co było przyczyną tej sytuacji a jedynie przekazała informację dyżurnemu straży. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze stwierdzili, że od osoby tej wyczuwalna jest silna woń alkoholu. Mężczyzna uskarżał się na silny ból barku. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group