Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 1225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Awarie są możliwe

Czwartek, 21 kwietnia 2022, 13:10
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Awarie są możliwe
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Trwa przebudowa ulicy Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej. W ramach prowadzonych prac przebudowywane są także sieci wodociągowe i kanalizacyjne. Mogą zdarzać się niespodziewane awarie, które będą powodować czasowe przerwy w dostawie wody.

W ostatnich dniach kilkukrotnie dochodziło do awarii na remontowanym odcinku ulicy Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej. Wszystko przez to, że podczas prac okazało się, że występują niezinwentaryzowane sieci – przyłącza, które nie zostały naniesione na istniejące mapy. Chodzi głównie o infrastrukturę wodno-kanalizacyjną wykonaną jeszcze przed 1945 r. W przypadku awarii nie ma możliwości zaplanowania wyłączenia wody i wcześniejszego poinformowania mieszkańców.

- W związku z prowadzonymi pracami należy się spodziewać, iż mogą wystąpić czasowe przerwy w dostawie wody, o których będziemy każdorazowo informować. Natomiast z uwagi na niezinwentaryzowane sieci, przyłącza i trwające prace budowlane zdarzać mogą się awarie, których nie można zaplanować, a również będą powodowały czasowe przerwy w dostawie wody. Prosimy zatem o wyrozumiałość i pamiętajmy, że przebudowywana obecnie infrastruktura będzie służyła nam wszystkim, nie tylko do poprawy komunikacji, ale również do usprawnienia systemu zaopatrzenia mieszkańców w wodę i odprowadzenia ścieków, tym samym wyeliminowania awaryjności sieci, poprawy jakości oraz ciągłości dostaw wody i odbioru ścieków. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – informuje Agnieszka Traczykowska, wiceprezes Zakładu Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej Sp. z o.o..

Remont ulicy Kościuszki to ważna i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Zakłada ona przebudowę całej drogi o łącznej długości 535,81 m wraz z przebudową istniejącego skrzyżowania czterowlotowego na skrzyżowanie typu RONDO (skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II). Docelowo droga będzie posiadać dwa pasy ruchu o szerokości 2,50 – 3,00 m każdy. Przebudowana zostanie istniejąca jezdnia, skrzyżowania, zjazdy, pobocza, chodnik, powstaną miejsca postojowe.

Przedsięwzięcie obejmuje również m.in.:

- Budowę sieci kanalizacji deszczowej o całkowitej długości 837,15 m;

- Budowę oświetlenia drogowego o całkowitej długości 882,00 m włącznie z doświetleniem przejść dla pieszych;

- Budowę kanalizacji teletechnicznej o łącznej długości 670 m wraz ze studniami;

- Przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej o całkowitej długości 626,65 m;

- Przebudowę sieci wodociągowej o całkowitej długości 712,15 m;

- Rozbiórkę istniejącego budynku zlokalizowanego na działce 493/5;

- wykonanie progu listwowego oraz wykonanie wyniesionych przejść dla pieszych;

Prace będą realizowane etapami. Na czas trwania robót budowlanych dla mieszkańców ul. Kościuszki udostępniono parking przy hali sportowej (wjazd od ul. Świdnickiej).

Przebudowa ma kosztować 7,5 miliona złotych. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane STA DAR Dariusz Stańczyk ze Świebodzic. Ponad 5,5 miliona pozyskano dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg i Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2022 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group