Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: "Babskie Spotkanie" w Olszanach

Niedziela, 25 marca 2018, 13:06
Aktualizacja: 13:08
Autor: red
Olszany: "Babskie Spotkanie" w Olszanach
Fot. UM Strzegom
Sołtys i członkowie Rady Sołeckiej wsi Olszany już po raz trzeci zorganizowali tzw. "Babskie Spotkanie" z okazji Dnia Kobiet. Tegoroczne święto pań (18.03) odbyło się w zimowej scenerii, z wielkanocnymi dekoracjami.

Program "Babskiego Spotkania" był bardzo ciekawy i urozmaicony. Młodzież z Olszan, pod kierunkiem świetliczanki Małgorzaty Nowak, przygotowała dowcipne scenki. Panie z Rady Sołeckiej (Danusia i dwie Marysie) - przywołując wyimaginowane sytuacje życiowe - również rozśmieszyły zebranych. Wiele emocji wywołała loteria fantowa. Można było wygrać m. in.: odkurzacz bezprzewodowy (zmiotka + szufelka), komputer najnowszej generacji (drewniane liczydło) i przyjaciółkę na długie zimowe wieczory (różowa miotła). To tylko niektóre z propozycji.

- W Olszanach bardzo lubimy duet Aneta Sypko - Józef Kuźma, dlatego nie mogło ich zabraknąć w tym dniu. Usłyszeliśmy m. in. pieśni z repertuaru Andrei Boccelego, piosenki Anny German, Edyty Geppert i Maryli Rodowicz. Z panem Józefem śpiewała cała sala. Na bis - przejmujące wykonanie pani Anety utworu "Nie żałuję" z repertuaru Edyty Geppert. Publiczność była zachwycona - podkreśla Stanisława Górska, sołtys Olszan.

Były także lampka szampana, dobre ciasto, rymowane życzenia od panów Andrzeja i Janusza z Rady Sołeckiej, a także od zastępcy burmistrza Strzegomia - Wiesława Witkowskiego. Na stołach można było podziwiać dekoracje wielkanocne wykonane przez Marię i Magdalenę Topa, warzywa wyrzeźbione zgodnie ze sztuką carvingu przez Barbarę Sułek-Kokoszkę oraz ceramikę wytwarzaną w manufakturze w Olszanach pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku.

Uczestnicy "Babskich Spotkań" przeżyli piękne, pełne humoru, radości i wzruszeń chwile. Całość prowadziły Elżbieta Pienio z SCK i sołtys Olszan.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group