Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Badania dla członków związków kombatanckich

Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 11:29
Aktualizacja: 11:31
Autor: red.
Świdnica: Badania dla członków związków kombatanckich
Fot. użyczone
Blisko 60 osób, członków Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej, zostanie objętych profilaktycznymi badaniami przeprowadzonymi w Szpitalu Latawiec a finansowanymi przez Powiat Świdnicki. To kolejna inicjatywa powiatu skierowana na pomoc kombatantom z naszego regionu.

- Na początku roku ufundowaliśmy paczki noworoczne dla najbardziej potrzebujących oraz zorganizowaliśmy spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków związków kombatanckich. Tym razem przyszła pora na konkretniejsze działania – wyjaśnia wicestarosta świdnicki Alicja Synowska.

Od końca kwietnia do końca czerwca grupa najbardziej potrzebujących kombatantów przejdzie specjalistyczna badania, w skład których wejdzie między innymi: morfologia z rozmazem, ogólne badanie moczu, badanie mocznika, kreatyniny, cholesterolu i trójglicerydów, glukozy oraz badania okulistyczne i USG jamy brzusznej. - Wiemy, że 60 osób to nie wszyscy potrzebujący, jednak mamy nadzieję, że akcja ta zostanie powtórzona w roku następnym. Szczególnie zależy nam na objęciu opieką tej grupy seniorów, gdyż zdajemy sobie sprawę, że akurat oni przypłacili zdrowiem walkę o wolną i niepodległą Polskę. Niech te drobne gesty będą podziękowaniem za ich pełne poświęcenia życie, abyśmy dzisiaj mogli cieszyć się wolnością – dodaje Alicja Synowska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group