Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Badania wzroku w gminie Świdnica

Niedziela, 29 czerwca 2014, 13:42
Aktualizacja: 13:43
Autor: red.
Gmina Świdnica: Badania wzroku w gminie Świdnica
Fot. UG Świdnica
Ponad 120 osób z terenu gminy Świdnica skorzystało z bezpłatnych badań wzroku. Blisko 19% z przebadanych skierowano na wizyty specjalistyczne u okulistów.

Od 16-18 czerwca specjalista ds. refrakcji i zaćmy, optometrysta kliniczny prowadził badania w 9 miejscowościach: do Mokrzeszowa, Komorowa, Witoszowa Dolnego, Grodziszcza, Boleścina, Pszenna, Lutomi Górnej, Bystrzycy Górnej i Burkatowa. Badania cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie w gronie osób starszych. Łącznie skorzystało z nich ponad 120 osób, a 22 osoby dodatkowo przebadano w kierunku występowania zaćmy i skierowano na wizyty specjalistyczne. Najczęściej zgłaszanym problemem zdrowotnym było nieostre widzenie.

- Większość z nas myśląc o zdrowiu rzadko koncentruje się na oczach. A szkoda. Dobry wzrok ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Warto też wiedzieć, że okresowe badanie u okulisty pozwala poznać ogólny stan zdrowia pacjenta, m.in. przebieg cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy oraz wielu innych dolegliwości i schorzeń – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

To kolejna akcja władz gminy Świdnica związana z profilaktyką zdrowia, skierowana do mieszkańców. W poprzednich latach prowadzono bezpłatne badania mammograficzne, stomatologiczne, oceniające wady postawy, poziom cukru, cholesterolu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się badania USG wśród najmłodszych, w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci”. Tylko w 1 ambulansie Fundacji Ronalda Mc Donalda w ciągu dwóch październikowych dni w 2013 roku przeprowadzono ponad 308 badań dla 123 dzieci z terenu gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group