Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Bądź z nami! Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Wtorek, 19 maja 2015, 9:37
Aktualizacja: 13:28
Autor: red.
Żarów: Bądź z nami! Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych
Fot. UM Żarów
Kolorowy korowód przez miasto, warsztaty integracyjne, słodki poczęstunek i wspólna zabawa. Tak wyglądać będą obchody żarowskiego Dnia Godności, organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz grupy zajęciowe funkcjonujące w gminie.

Finał integracyjnego spotkania zaplanowany został na 20 maja o godz. 13.00. - Warsztaty integracyjne odbywają się w Mokrzeszowie dzięki uprzejmości Jadwigi Roniewskiej-Ciupak. Uczestnikami są delegacje żarowskich szkół podstawowych, gimnazjum oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Mokrzeszowa. Nad artystyczną oprawą czuwa Ryszard Dykcik - pomysłodawca żarowskiego Dnia Godności. Udział w zajęciach wyjazdowych wspierany jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie, który od lat współorganizuje tradycyjne obchody tego wyjątkowego wydarzenia. Za nami dwa wyjazdy i tyleż samo przed nami. Podczas spotkań uczestnicy śpiewają, recytują, i wspólnie wydobywają z siebie to, co jest prawdziwym talentem, niezwykłym darem. Ich pragnieniem jest, aby 20 maja pokazać mieszkańcom wspólny program. Mają też okazję, aby się poznać i zacieśnić relację. Już dziś zapraszamy wszystkich do zatrzymania się w tym dniu . Bądźcie z nami ! Z godnością, o godności, dla Ciebie i dla mnie poświęcimy ten dzień.

Zapraszamy serdecznie - mówi Anita Denes-Ziemkiewicz kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. Patronat na Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych tradycyjnie objął burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group