Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1222
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jaworzyna Śląska: Bal z okazji Halloween

Poniedziałek, 31 października 2011, 7:50
Aktualizacja: 13:54
Autor: pwyszowski
REGION, Jaworzyna Śląska: Bal z okazji Halloween
Fot. użyczone
W Jaworzynie Śląskiej Młodzieżowa Rada Miejska zorganizowała dla dzieci bal z okazji Halloween.

Młodzieżowa Rada Miejska w Jaworzynie Śląskiej realizuje wiele inicjatyw. Ostatnim przedsięwzięciem był bal dla dzieci i młodzieży z okazji Halloween.

Bal został zorganizowany na sali ośrodka kultury w Jaworzynie śląskiej i był przeznaczony dla dzieci w wieku 4-12 lat. Temat przewodni balu, prowadzonego przez wróżkę Agatę i czarodzieja Patryka, to oczywiście Halloween. Młodzież przygotowała dla uczestników wiele atrakcji. Tak więc nie zabrakło malowania twarzy, wróżenia z kart, malowania duszków, konkursu na najlepiej pomalowanego ducha pomiędzy chłopcami i dziewczynami, konkursu memo i wielu innych zabaw.

W tym miejscu warto podkreślić i zwrócić uwagę na fakt, że była to kolejna inicjatywa młodych ludzi z gminy Jaworzyna Śląska, którzy kolejny raz pokazali, że z przyjemnością poświęcą swój czas dla innych. Dorosłym opiekunem byli Dagmara Wyłub i Sebastian Grajaszek.

Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo, że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.
Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. Celtowie wierzyli, iż w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Sądzi się, iż właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w dziwaczne stroje i zakładania masek. Ważnym elementem obchodów Samhain było również palenie ognisk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group