Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Balet w Mokrzeszowie czyli kobieta, wino i śpiew

Środa, 14 marca 2012, 17:45
Aktualizacja: 17:48
Autor: red
Gmina Świdnica: Balet w Mokrzeszowie czyli kobieta, wino i śpiew
Fot. Gmina Świdnica
Sołectwa Witoszów Górny, Grodziszcze, Gogołów, Panków i Mokrzeszów, zorganizowały dla swoich Pań święto 8 Marca. Niebywałe widowisko dla przybyłych Pań przygotował Zespół Tańca Ludowego i Estradowego „Mokrzeszów”. Gwoździem programu pt. „Kobieta, wino i śpiew” był balet do muzyki P. Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie”w wykonaniu Panów z zespołu Mokrzeszów.

Organizatorzy każdego ze spotkań starali się stworzyć niepowtarzalny klimat tego jedynego w roku święta Pań. Panowie złożyli gorące życzenia wszystkim przybyłym na uroczystość Paniom, nie zabrakło także słodkich upominków, kwiatów, tradycyjnego toastu i ośpiewania STO LAT. Ogromną niespodziankę przybyłym Paniom i zaproszonym gościom sprawił Zespół Tańca Ludowego i Estradowego „Mokrzeszów”. W sobotni wieczór, 10 marca świetlica w Mokrzeszowie zgromadziła przedstawicieli samorządu gminy Świdnica, której przewodniczyła wójt gminy Teresa Mazurek oraz przewodnicząca Rady Gminy Regina Adamska. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również starosty powiatu świdnickiego Zygmunta Worsy, burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza oraz dyrektora Świdnickiego Ośrodka Kultury Tomasza Jamroga.
Tym razem Zespół „Mokrzeszów” pod kierownictwem p. Marii i Wojciecha Śkiślewiczów zaskoczył nowatorskim programem artystycznym. Znany dotychczas z ludowych akcentów jakie prezentuje w swoich przedstawieniach zespół, przygotował widowisko oparte m.in. na przebojach muzyki filmowej i klasycznej i rozrywkowej.

Autorzy sobotniego widowiska, postanowili przedstawić postać kobiety na przestrzeni różnych epok. Barwne stroje i muzyka dodatkowo podkreślały atuty odtwórców głównych ról, w które wcielali się zarówno Panowie jak i Panie z zespołu. Punktem kulminacyjnym był występ męskiej części zespołu, który zyskał niesamowity aplauz publiczności, w szczególności Pań licznie zgromadzonych na świetlicy Mokrzeszowie. Nie lada odwagą musieli wykazać się panowie, którzy zatańczyli „Jezioro Łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego. Gromkie brawa i owacje towarzyszyły Zespołowi, który udowodnił, że muzyka i taniec to nie tylko ich sposób na wykorzystanie wolnego czasu. To przede wszystkim ich pasja, którą żyją i z której czerpią niesamowitą przyjemność. Miłym akcentem na zakończenie widowiska było wręczenie przez starostę świnickiego wiosennych tulipanów dla każdej z Pań, które przybyły w tym dniu na świetlicę w Mokrzeszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group