Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bardzo ważna pierwsza pomoc

Wiadomości: Jaworzyna Śląska
Niedziela, 13 listopada 2016, 7:37
Autor: red
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Niejednokrotnie, gdy wydarzy się jakiś wypadek słyszymy, że bardzo ważna była udzielona pierwsza pomoc, jaka została udzielona jego ofiarom.

Doskonale zdają sobie z tego sprawę uczennice gimnazjum (Natalia Górska, Karolina Richtszajd, Monika Rybka, Iga Myślicka, Justyna Zarzeczna, Julka Baranowska, Monika Wielg i Sandra Sowa), które jednocześnie są aktywnymi członkiniami Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przy OSP w Jaworzynie Śląskiej.

Swoją wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy postanowiły się podzielić z młodszymi koleżankami i kolegami, uczniami Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Do tego zadania przygotowywały się prawie dwa miesiące pod czujnym okiem Sebastiana Górskiego, który jest strażakiem tutejszej jednostki. Przygotowania polegały na wspólnych spotkaniach podczas, których uczyły się i doskonaliły swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy z zestawem PSP-R1.

Dziewczyny zaprezentowały zasady udzielania pierwszej pomocy, takiej jak udzielają strażacy podczas wypadków i akcji ratowniczych. Uczniom bardzo podobały się ich pokazy, a zwłaszcza ta część, w której zaprezentowały zakładanie opatrunków hydrożelowych. W pokazie brali udział również strażacy z naszej jednostki (Łukasz Sadkowski, Wojciech Jagieła, Wojciech Patykiewicz, Sebastian Górski), którzy wspierali „młode ratowniczki” w ich działaniach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group