Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 686
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bartoszówek: Bartoszówek skanalizowany w 100%

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 17:34
Autor: red
Bartoszówek: Bartoszówek skanalizowany w 100%
Fot. UM Strzegom
W zakładanym terminie tj. do końca października br. ukończone zostało zadanie pn. "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej we wsi Bartoszówek, Gmina Strzegom, etap II".

W wyniku realizacji tego zadania została wybudowana sieć kanalizacyjna o łącznej długości 1 283,5 mb, dzięki czemu obecnie Bartoszówek jest kolejną miejscowością naszej gminy skanalizowaną w 100%.

- Z nowo skanalizowanej części Bartoszówka ścieki odprowadzane będą do kanalizacji sanitarnej wybudowanej w roku 2015 w ramach I etapu, a stąd - poprzez kanalizację w Jaroszowie - do oczyszczalni ścieków w Strzegomiu - wyjaśnia Dorota Borkowska, prezes strzegomskiej spółki WIK.

Do nowo wybudowanej w II etapie kanalizacji podłączonych zostanie kolejnych 25 nieruchomości tj. około 147 osób.
Budowa z uwagi na znaczne zagłębienie kanalizacji (miejscami do 4,0 m), bardzo wysoki poziom wód gruntowych oraz duży ruch na drodze wojewódzkiej wzdłuż której prowadzone były prace instalacyjne, stanowiła nie lada wyzwanie nie tylko dla wykonawcy robót, ale także dla mieszkańców Bartoszówka.

Fachowość i organizacja, współpraca z wykonawcą oraz cierpliwość mieszkańców Bartoszówka pozwoliły na ukończenie budowy bez większych problemów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group