Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Basen już ocieplony

Sobota, 5 grudnia 2015, 15:55
Autor: opr.red.
Żarów: Basen już ocieplony
Fot. www.um.zarow.pl
Nie minęło kilka tygodni, a każdy, kto uważnie obserwuje postęp budowy basenu w Żarowie zauważy kolejne zmiany. Są to nie tylko zmiany wyglądu obiektu z jego zewnętrznej strony, gdzie powstała nowa elewacja, ale przede wszystkim całego budynku, łącznie z jego środkową i podziemną częścią.

To właśnie tam teraz trwają intensywne prace budowlane. I niebawem rozpocznie się już montaż specjalistycznych urządzeń basenowych, z których będą mogli korzystać jego użytkownicy. - Wewnątrz basenu bardzo dużo się zmieniło. I na tym jeszcze nie koniec. Cała technologia basenowa, wentylacje, filtry zostały już zamontowane i ten etap jest już dawno za nami. W chwili obecnej rozpoczęliśmy kładzenie nowej glazury. W następnym etapie planujemy uporządkować teren przed budynkiem basenu, a następnie rozpocząć montaż specjalistycznych urządzeń typu zjeżdżalnie, hydromasaże czy bicze wodne - wymienia Andrzej Pasternak z firmy Performer Budownictwo.

Choć prace inwestycyjne wyprzedzają założony wcześniej harmonogram, w tym roku nie uda się zrealizować budowy do samego końca. Ale zgodnie z tym, co zapowiada wykonawca inwestycji jest duża szansa na to, że basen zostanie ukończony pod koniec stycznia. Na tym etapie trudno jest to przewidzieć, jednak obserwując postępy prac wszystko jest możliwe. Jedno jest pewne, do finiszu coraz bliżej. I nawet długie procedury odbiorowe, które czekają jeszcze budowę basenu tuż po jej zakończeniu, nie zniechęcą tych, którzy czekają na ten basen najbardziej. Mieszkańców gminy Żarów, bo to oni tej inwestycji oczekują od wielu, wielu lat. - Musimy jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość i spokojnie oczekiwać końca inwestycji. Ta, zapewniam Państwa już naprawdę niedługo. Wiosną przyszłego roku będziemy mogli korzystać ze wszystkich atrakcji, które udostępnione zostaną na basenie w Żarowie. Także nie mogę doczekać się tej chwili - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Przypomnijmy, że inwestycja kosztować będzie ponad 9 milionów złotych, z czego wsparcie unijne wyniesie 2,5 miliona złotych. Spośród gmin, które ubiegały się o przyznanie wsparcia finansowego na budowę krytych pływalni, Żarów otrzymał najwyższe dofinansowanie. Pieniądze na budowę basenu w Żarowie pochodzą ze środków Funduszu Rozwoju Kultury, w ramach "Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2016".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group