Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1206
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Baszta oświetlona

Piątek, 27 sierpnia 2021, 7:33
Autor: red
Rogoźnica: Baszta oświetlona
Fot. UM Strzegom
Po renowacji zabytkowych murów i baszty (Belwederu z peryskopem) oraz budowie drewnianej sceny w parku w Rogoźnicy przyszedł czas na kolejne działania mające na celu uatrakcyjnienie tego miejsca.

Pod koniec lipca br. zakończyły się prace związane z wykonaniem nawierzchni mineralnej przy scenie w parku oraz oświetlenia bryły baszty. To już kolejny zrealizowany etap dużego projektu rewitalizacji zabytkowego parku dworskiego. Wcześniej przy wyremontowanym belwederze w rogoźnickim parku został wybudowany podest sceniczny przeznaczony do plenerowych występów. Obecnie teren przy samej baszcie i scenie został utwardzony i uporządkowany.

Trzeba przyznać, że iluminowana bryła baszty po zmierzchu wygląda bardzo efektownie.

Obecnie wykonany etap robót jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wielkość przyznanego dofinansowania to kwota rzędu 25,8 tys. zł - wartość całego zadania to kwota ok. 54 tys. zł.

W najbliższym czasie gmina planuje wykonać jeszcze jeden niewielki etap projektu rewitalizacji parku - jedną ze ścieżek komunikacyjnych. Roboty te będą finansowane z funduszu sołeckiego wsi Rogoźnica.

Wszystkie te prace zrealizowano w ramach rewitalizacji dawnego parku dworskiego w Rogoźnicy poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w celu stworzenia nowej strefy aktywności wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group