Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Warszawa: Beata Moskal–Słaniewska na inauguracji działalności stowarzyszenia „Inicjatywa Polska”

Czwartek, 25 lutego 2016, 7:35
Aktualizacja: 22:32
Autor: opr.red.
Świdnica/Warszawa: Beata Moskal–Słaniewska na inauguracji działalności stowarzyszenia „Inicjatywa Polska”
Fot. nadesłane
W Warszawie, 20 lutego odbyło się pierwsze spotkanie około 250 osób, które na zaproszenie m.in. Barbary Nowackiej i Dariusza Jońskiego wzięli udział w inauguracji działalności stowarzyszenia pn. „Inicjatywa Polska”.

Stowarzyszenie nie jest konkurencją dla istniejących partii i ugrupowań lewicowych. Jest to próba stworzenia wzajemnej płaszczyzny współpracy, nie tylko pomiędzy partiami, ale także stowarzyszeniami, które zbliża jedno -lewicowe, socjaldemokratyczne poglądy.

W spotkaniu udział wzięli członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu, Biało-Czerwonych, Zielonych, a także wiele osób niezrzeszonych, którym bliskie są poglądy nowoczesnej lewicy.

Na zaproszenie organizatorów udział w spotkaniu wzięli Beata Moskal-Słaniewska i Krystian Werecki.

- Nie wyobrażam sobie sceny politycznej bez lewicy. To co stało się w wyborach w 2015 roku było niestety klęską, ale w tej klęsce jedna rzecz była pozytywna. Udało się doprowadzić do tego, że lewicowe ugrupowania zaczęły ze sobą współpracować. Żal byłoby zmarnować ten potencjał, dlatego też bardzo podoba mi się ta inicjatywa, której główną twórczynią jest Barbara Nowacka. Nie ma to być żadna próba jednoczenia politycznego, ma być to raczej forum wymiany myśli i doświadczeń. W taki sposób to traktuję i na
takich zasadach mam zamiar współpracować z „Inicjatywą Polską”. Główne obszary, którymi zajmie się w tej chwili stowarzyszenie, to przygotowanie założeń programowych w oparciu o sugestie przekazywane przez wszystkich chcących aktywnie je współtworzyć. Pierwszymi priorytetami na których skupi się stowarzyszenie będzie rodzina, dom i gospodarka” - mówi Beata
Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group