Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Będą budować chodnik w Siedlimowicach

Środa, 7 marca 2012, 14:11
Aktualizacja: 14:14
Autor: red
Gmina Żarów: Będą budować chodnik w Siedlimowicach
Fot. użyczone
Takie ustalenia padły na wczorajszym spotkaniu władz gminy Żarów z mieszkańcami Siedlimowic. Właśnie ruszył cykl spotkań burmistrza Żarowa Leszka Michalaka z mieszkańcami gminy. Jako pierwsi mogli wypowiedzieć się mieszkańcy Siedlimowic.

Remont drogi, budowa chodnika, bezpieczeństwo na drogach, wydatkowanie funduszu sołeckiego oraz sąsiedztwo kopalni Siedlimowice to główne tematy, które zostały poruszone na spotkaniu z mieszkańcami, które odbyło się we wtorek 6 marca na świetlicy wiejskiej w Siedlimowicach.
Mieszkańcy Siedlimowic wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego na spotkaniu ustalili kwestię budowy chodnika w tej miejscowości. Nowy chodnik, zgodnie z zapewnieniami Marka Olesińskiego, dyrektora SDPŚ ma powstać jeszcze w tym roku. Podobnie, jak i remont drogi w Siedlimowicach, która również wymaga znacznej naprawy. -Wiemy, że drogi w gminie Żarów wymagają remontu, jednak środków na wszystkie na pewno nie wystarczy. Podobnie jest także z chodnikami, mamy określoną pulę pieniędzy, która zostanie przeznaczona na ten cel . Wspólnie z burmistrzem Leszkiem Michalakiem ustaliliśmy strategiczne miejsca, w których przeprowadzimy remont chodników. Po wspólnej wizji w Siedlimowicach i przeanalizowaniu dokumentacji, nie widzę przeszkód, aby przekazać wiosce pieniądze na budowę chodnika. A jeśli nie pieniądze, to z pewnością potrzebny materiał. Myślę, że do tematu możemy powrócić w drugiej połowie roku – mówił Marek Olesiński.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia problemów mieszkańców wsi. Wśród poruszonych tematów znalazła się sprawa bezpieczeństwa na drogach oraz wydatkowanie funduszu sołeckiego. Siedlimowice wyraziły jednomyślnie zgodę na wyodrębnienie takiego funduszu w 2013 roku. W tym roku z kolei mieszkańcy zgodnie oznajmili, że pieniądze przeznaczą na budowę chodnika. Spotkanie zdominował także temat uciążliwości spowodowanych funkcjownowaniem kopalni na terenie Siedlimowic. - Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy uciążliwym sąsiadem, jednak deklarujemy współpracę z mieszkańcami Siedlimowic. Naszym zamiarem jest zmniejszenie uciążliwości naszej kopalni i postaramy się uczynić wszystko, aby rzeczywiście tak było – informował kierownik kopalni Robert Polikowski.
Teraz przyjdzie tylko poczekać na realizację zadeklarowanych zadań. Tego samego zdania są mieszkańcy Siedlimowic, oczekując w swojej wiosce szybkich remontów i zmian na lepsze.
Kolejne spotkanie z cyklu wiejskich zebrań odbędzie się 7 marca z mieszkańcami Pożarzyska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group