Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Będą czuwać

Wtorek, 27 sierpnia 2019, 17:30
Aktualizacja: Środa, 28 sierpnia 2019, 10:33
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Będą czuwać
Fot. KPP Świdnica
Zbliża się ostatni weekend wakacji, a co za tym idzie – większa ilość pojazdów na drogach. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zwykle liczba policjantów. Działania związane są z zapewnieniem bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym podczas powrotów z letniego wypoczynku.

W najbliższy weekend należy spodziewać się zdecydowanie większego niż zwykle natężenia ruchu. Zauważalne będzie wzmożone natężenie ruchu na drogach przy miejscowościach wypoczynkowych oraz dużych miastach, a także większe nasilenie zbiorowych przewozów dzieci i młodzieży autokarami.

Na terenie Świdnicy ale i całego Dolnego Śląska nad bezpieczeństwem czuwać będą policjanci ruchu drogowego, którzy podczas prowadzonej akcji pn. "Ostatni weekend wakacji" trwającej od 30 sierpnia do 1 września br. oprócz kontroli prędkości, zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, szczególnie dzieci. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny aut.

Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania Policji nie zapewnią każdemu bezpieczeństwa. Zależy ono głównie od nas samych, w tym od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i wyposażenie, zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na jazdę, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Stosujmy zasadę: 2 godziny jazdy - 20 minut przerwy, spędzanej najlepiej w bezpiecznym, wyznaczonym miejscu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group